Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 27 червня — 3 липня

Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 27 червня — 3 липня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служби безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.

Сьогодні публікуємо новини про гуманітарну допомогу, яку отримала Україна за тиждень 27 червня — 3 липня.

США надали $1.2 млрд на підтримку України

Сполучені Штати Америки надали додаткові $1.2 млрд на підтримку охорони здоров'я, освіти та служб екстреної допомоги України.

Про це повідомила пані Посол США в Україні Бріджит Брінк.

Наразі Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) надало $19.2 млрд з $22.9 млрд, виділених на допомогу Україні.

ЄС надсилає 500 електрогенераторів для відновлення критичної інфраструктури

Євросоюз передає Україні 500 генераторів із запасів резерву європейських потужностей «rescEU». Загальна вартість генераторів — 16 мільйонів євро, вони розміщені у Польщі.

Про це повідомило Представництво ЄС в Україні.

Генератори використають для відновлення водонасосних та каналізаційних станцій у районах, постраждалих від підриву Каховської ГЕС. 

«Руйнування дамби в Новій Каховці стало ще одним жахливим нападом Росії на критично важливу цивільну інфраструктуру з катастрофічними наслідками для навколишнього середовища та місцевих громад. Ми продовжуємо співпрацювати з українською владою, щоб надавати екстрену допомогу постраждалому населенню стільки, скільки це буде потрібно», — сказав Єврокомісар з кризового менеджменту Янез Ленарчіч. 

Іспанія виділяє чотири мільйони євро на відновлення електрики в українських школах

Іспанія виділяє ще 55 мільйонів євро на допомогу Україні. Чотири мільйони з цих коштів спрямують на автономні системи відновлення електрики в українських школах.

Про це Премʼєр-міністр Іспанії Педро Санчес повідомив 1 липня під час візиту до України.

51 мільйон євро надійде через Світовий банк і буде спрямований на допомогу малим та середнім підприємствам. 

«Сьогодні, 1 липня, Іспанія бере на себе велику відповідальність, приймаючи головування у Раді Європейського Союзу протягом наступних шести місяців. Я хотів сказати, що ми з вами, і будемо стільки, скільки буде потрібно. Ми підтримуватимемо Україну незалежно від ціни», — сказав Санчес.

ЮНІСЕФ передав 120 тисяч доз вакцин для дітей

Дитячий фонд ООН доставив в Україну 120 тисяч доз вакцини проти дифтерії, правця і кашлюку.

Про це повідомили в ЮНІСЕФ. 

«Це підтримає планову програму імунізації в країні та допоможе забезпечити захист українських дітей від цих небезпечних для життя захворювань», — написали у Фонді.

ООН та Японія надали українським громадам 572 генератори

Програма розвитку ООН та уряд Японії доставили 572 аварійні генератори до Херсонської, Дніпропетровської та Запорізької областей. 

Про це повідомили в пресслужбі ПРООН.

Генератори надали місцевим аварійно-рятувальним службам, комунальним підприємствам і органам місцевого самоврядування. 

«Ми продовжуємо працювати з ПРООН щодо забезпечення регіонів генераторами і розуміємо, що незабаром настане осінньо-зимовий період і ймовірний ракетно-енергетичний терор Росії, тому потреба в генераторах буде тільки зростати», — сказала заступниця Міністра розвитку громад, територій та інфраструктури України з питань європейської інтеграції Анна Юрченко.

У квітні Японія та ПРООН надали 77 генераторів для підтримки об’єктів критичної інфраструктури по всій країні. 

USAID надало «Укренерго» і міськраді Запоріжжя компʼютерне обладнання та програмне забезпечення 

Агентство США з міжнародного розвитку надало Національній енергогенеруючій компанії України «Укренерго» та міській раді міста Запоріжжя нове комп'ютерне обладнання та програмне забезпечення.

Про це повідомили в USAID.

«[Надана допомога] зміцнить енергосистему та забезпечить українцям постійний доступ до енергопостачання, попри обстріли, які Росія спрямовує на українську цивільну інфраструктуру», — написали в Агентстві.

Запорізькій міськраді передали 168 комп’ютерів, 245 принтерів і програмне забезпечення.

Гуманітарії ООН доставили допомогу до Херсонщини, Харківщини та Дніпропетровщини

Гуманітарії Офісу ООН з координації гуманітарних питань доставили 17 міжвідомчих автоколон для підтримки 1500 людей у Херсоні — одному з найбільш постраждалих районів від підриву Каховської ГЕС. Туди привезли їжу, засоби гігієни і таблетки для очищення води.

Через руйнування дамби понад 11 тисяч людей у ​​Покровському та Олексіївці Дніпропетровської області майже 20 днів живуть без водопостачання. Туди привезли воду, їжу, засоби гігієни та ліки, які можуть задовольнити потреби 2000 людей.

Міжвідомчий конвой Управління Верховного комісара ООН у справах біженців 

доставив 700 каністр у селища Кам’янське та Червоногригорівка Дніпропетровської області.

До прифронтового Куп’янська Харківської області гуманітарні організації доставили продукти харчування, ліки, засоби гігієни та брезент для близько 1300 мешканців.