Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 22 — 29 серпня

Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 22 — 29 серпня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля. 

Сьогодні публікуємо новини про гуманітарну допомогу, яку отримала Україна за тиждень 22 — 29 серпня. 

Єврокомісія виплатила Україні ще 1,5 млрд євро допомоги

Європейська Комісія виплатила 1,5 мільярда євро в межах пакету макрофінансової допомоги «Плюс» для України, загальний обсяг якого становить до 18 мільярдів євро.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

У 2023 році Україна вже отримала 12 мільярдів євро в межах макрофінансової допомоги «Плюс».

Ця підтримка допомагає надалі виплачувати зарплати та пенсії та підтримувати роботу лікарень, шкіл та утримувати житло для внутрішньо переміщених осіб. 

Кошти також дозволять Україні забезпечити макроекономічну стабільність і відновити енергетичну інфраструктуру, системи водопостачання, транспортні мережі, дороги та мости.

«Комісія здійснила сьогоднішній платіж після того, як встановила, що Україна продовжує досягати задовільного прогресу у виконанні узгоджених політичних умов та вимог щодо звітності, спрямованих на забезпечення прозорого та ефективного використання коштів», — йдеться у повідомленні.

20 червня Комісія запропонувала створити спеціальний Фонд, який забезпечить послідовну підтримку України на період 2024-2027 років, загальною сумою до 50 мільярдів євро.

Норвегія виділяє 107 млн доларів на імпорт газу та електроенергії в Україну 

Уряд Норвегії виділяє 1,5 млрд крон (близько 107 млн доларів) через Європейський банк реконструкції та розвитку на забезпечення постачання електроенергії та газу в Україну.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

Кошти спрямують на ремонт і технічне обслуговування критичної електроенергетичної інфраструктури, аварійне постачання в постраждалих від бойових дій районах, а також на закупівлю газу для аварійного зберігання.

Міністр енергетики Герман Галущенко зазначив, що Україна зацікавлена у норвезькому досвіді розвитку гідрогенерації і експертизі норвезьких фахівців щодо ситуації на Каховській ГЕС. Також сторони обговорили співпрацю у розвитку офшорної вітрогенерації.

«Україна має значний потенціал розвитку вітрогенерації на Чорному і Азовському морях. І ми прагнемо розвивати з Норвегією співпрацю у цій сфері», — сказав Галущенко.

Норвегія вже надала понад 250 тонн устаткування для відновлення енергосектору України.

Європейський інвестиційний банк виділив 1,5 млрд гривень на відновлення України

Додаткові 1,5 мільярда гривень Європейського інвестиційного банку спрямують на проєкти відновлення в українських регіонах.

Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

Це частина залишків коштів, що надійшли у 2022 році від ЄІБ до державного бюджету України. Їх спрямують на нові бюджетні програми.

Комісія розглянула першу частину поданих регіонами пропозицій щодо фінансування 165 проєктів на 1,9 млрд гривень. З них 140 проєктів відповідають вимогам, і до них відсутні зауваження. Міжвідомча комісія підтримує ці проєкти і рекомендує їх до погодження.  

Пропозиції формуються регіональною владою з урахуванням доцільності, ефективності, взаємоузгодженості, пріоритетності та задоволення першочергових потреб населення.

Пріоритет надається проєктам у регіонах, які найбільше постраждали внаслідок збройної агресії або зазнали найбільшого навантаження через наплив внутрішньо переміщених осіб.

Ізраїль надіслав Україні медикаменти для ЗСУ на 100 млн гривень

Міністерство охорони здоровʼя Ізраїлю надіслало як гуманітарну допомогу Україні кілька тонн ліків для військових на суму 100 млн грн.

Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя України.

«Ми продовжуємо допомагати Україні у цей важкий час, тож на прохання української сторони були зібрані кошти й організована передача гуманітарної допомоги. Плануємо подальшу співпрацю між нашими країнами», — повідомив посол Ізраїлю в Україні Міхаель Бродський.

Закупку медикаментів допомогли організувати Міністерство охорони здоровʼя України, Міністерство оборони України, Збройні Сили України, Міністерство охорони здоров’я Ізраїлю, Міністерство закордонних справ України, посольство Ізраїлю в Україні та інші партнери.

Болгарія виділяє пакет гуманітарної допомоги на понад 158 тисяч доларів

Уряд Болгарії схвалив надання нового пакету гуманітарної допомоги Україні на 293 тисячі левів (понад 158 тисячі доларів США).

​​Про це повідомляє болгарське медіа «novinite.com».

Кошти виділять з бюджету Міністерства закордонних справ Болгарії.

Фінансування порівну розподілять між Офісом ООН з координації гуманітарних питань (OCHA), Дитячим фондом ООН (ЮНІСЕФ) і Міжнародним комітетом Червоного Хреста.

Міністерство охорони здоровʼя отримало автомобілі «швидкої» та лікарські засоби

Міністерство охорони здоров’я України отримало нову медичну гуманітарну допомогу від країн-партнерів та міжнародних організацій.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Від Всесвітньої організації охорони здоров’я, Урядового агентства стратегічних резервів Польщі, гуманітарної організації «Direct Relief», Rotary Club Ukraine Unity та фармацевтичної компанії «Zentiva» з Чехії надійшли:• 14 автомобілів швидкої медичної допомоги;• 136 палет лікарських засобів. 

Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) передав 20 спеціалізованих автомобілів швидкої допомоги для новонароджених. «Швидкі» укомплектовані обладнанням, яке дозволяє  в дорозі надавати невідкладну допомогу породіллі й немовляті.

ЮНІСЕФ закупив автомобілі за кошти Уряду Нідерландів.

Місія Міжнародного комітету Червоного Хреста привезла допомогу до Очакова

Бригади Міжнародного комітету Червоного Хреста доставили допомогу в лікарню та центр первинної медико-санітарної допомоги міста Очаків Миколаївської області.

Про це повідомили в пресслужбі МКЧХ.

До медзакладів доставили медичні засоби, ліки та предмети першої необхідності. 

У Комітеті зазначають, що забезпечення доступу до життєво важливих послуг, таких як медичне обслуговування, має вирішальне значення під час міжнародних збройних конфліктів.

Підрозділи ООН доставили допомогу до Харківської та Запорізької областей

Гуманітарії Управління Верховного комісара ООН у справах біженців привезли допомогу українцям, постраждалим від війни у Харківській та Запорізькій областях.

Про це повідомили в УВКБ ООН.

Двома міжвідомчими конвоями гуманітарії доставили матеріали для надзвичайних ситуацій та життєво важливі речі для дому постраждалим від війни сім’ям, які живуть поблизу лінії фронту.

До центру в Харкові, що приймає евакуйованих жителів Куп’янська привезли 100 комплектів постільної білизни, десять холодильників і три пральні машини для покращення умов проживання.