Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 20 — 26 червня
Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служби безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля.
Сьогодні публікуємо новини про гуманітарну допомогу, яку отримала Україна за тиждень 20 — 26 червня.
Німеччина надасть додаткові 381 мільйон євро на гуманітарну допомогу
У 2023 році Німеччина виділить додаткові 381 мільйон євро на гуманітарну допомогу Україні.
Про це заявила Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок на Конференції з відбудови України у Лондоні.
Бербок зауважила, що допомога передбачає спрямування товарів на різні потреби: від генераторів до їжі та наметів.
«Уряд Німеччини активізує зусилля для відновлення України. Це відновлення починається з гуманітарної підтримки», — сказала Міністерка.
У Конференції з відбудови України в Лондоні взяли участь понад 1000 іноземних високопосадовців із 61 держави, представники неурядових організацій, бізнес-лідери та підприємці. Метою конференції є залучити міжнародні інвестиції для відновлення України після війни.
Швеція виділила 380 мільйонів крон на гуманітарну допомогу
Швеція виділила новий пакет гуманітарної допомоги Україні розміром 380 мільйонів шведських крон (близько 35.5 млн доларів). Допомогу надаватимуть гуманітарним організаціям через Шведське Агентство з питань міжнародної співпраці та розвитку (SIAD).
Про це повідомляє Міністерство закордонних справ Швеції.
«Оскільки бойові дії на фронті зараз посилюються, дуже важливо, щоб гуманітарні організації були готові надати підтримку цивільним особам, які потребують допомоги. Підтримка Швеції допомагає нашим партнерам бути на місцях і діяти в короткостроковій і довгостроковій перспективі там, де є найбільші потреби», — сказав Міністр допомоги та зовнішньої торгівлі Швеції Йохан Форсселл.
Протягом 2023 року кошти розподілять на:
- Підтримку громадянського суспільства через SAID — 19.5 мільйонів крон;
- Євроконтроль — 12.8 мільйонів крон;
- Міжнародний Комітет Червоного Хреста — 24.75 мільйонів крон;
- Управління цивільного захисту та реагування на надзвичайні ситуації — 50 мільйонів крон;
- Національну рада охорони здоров'я та соціального забезпечення — 45 мільйонів крон;
- Товариство Червоного Хреста України — 25 мільйонів крон;
- Програму розвитку ООН (ПРООН) — 103 мільйони шведських крон;
- Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) – 50 мільйонів шведських крон;
- Всесвітню продовольчу програму (ВПП) — 50 мільйонів шведських крон.
Від початку повномасштабного вторгнення Швеція надала Україні 1.9 мільярда крон гуманітарної допомоги.
Іспанія надасть понад 24 тисячі тонн гуманітарної допомоги
Іспанія мобілізує понад 24 тисячі тонн гуманітарної допомоги для українців, що постраждали внаслідок підриву Каховської ГЕС.
Про це під час Конференції з відновлення України повідомив Міністр закордонних справ Іспанії Хосе Мануель Альбарес.
Крім цього, Іспанія виділить 250 мільйонів євро на оснащення українських шкіл укриттями, підтримку жертв сексуального насильства та забезпечення мобільних клінік для новонароджених.
Австралія виділяє 10 мільйонів доларів гуманітарної допомоги Україні
Австралія робить внесок у гуманітарний фонд України в розмірі 10 мільйонів австралійських доларів (близько 6.7 млн доларів США).
Про це повідомляє канцелярія Премʼєр-міністра Австралії.
«Українські сім’ї, діти та люди старшого віку зазнали жахливих втрат через вторгнення Росії, і Австралія надає фінансування для їхньої підтримки», — сказав Міністр закордонних справ країни Пенні Вонг.
Кошти передадуть Управлінню ООН з координації гуманітарних питань, щоб допомогти задовольнити потреби українців у житлі, медичних послугах, чистій воді та санітарії.
Цей пакет допомоги також передбачає військові постачання на 100 мільйонів австралійських доларів (близько 67 млн доларів США).
Гуманітарії ООН доставили допомогу жителям Херсонщини, Миколаївщини і Харківщини
Управління ООН з координації гуманітарних питань (OCHA) надало допомогу жителям Херсонщини, які постраждали від підтоплення та обстрілів.
До Широкої Балки та Станіслава доставили ліки, воду, засоби дезінфекції та гігієнічні набори для майже 2000 цивільних жителів, переважно людей старшого віку.
У два села поблизу Тягинки доставили допомогу для 1200 людей.
Також гуманітарії привезли гігієнічні набори, медикаменти і продукти харчування для 3000 жителів Антонівки.
До Вовчанська Харківської області гуманітарії привезли ліки та речі першої необхідності. Місто розташоване за п‘ять кілометрів від кордону з Росією, у ньому, за інформацією ООН, залишаються 11 тисяч людей.
Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) надав гігієнічні набори, дитячий одяг, ковдри, подушки та електробанки для сімей з дітьми у Снігурівці Миколаївської області, які постраждали від підриву Каховської ГЕС,
USAID передало обладнання для ДСНС та оператора газотранспортної системи України
Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) і фонд «Обʼєднання» надали Державній службі з надзвичайних ситуацій (ДСНС) України два човни, два мотори та 20 насосів для доставки допомоги та відкачування води із затоплених будинків вналідок підриву Каховської дамби.
Оператору газотранспортної системи України USAID передало 42 комплекти захисного обладнання для працівників, які під час російських обстрілів забезпечують газопостачання по країні.
ООН і Японія надали Україні 142 генератори
Програма розвитку ООН у партнерстві з урядом Японії постачає 142 генератори українським громадам.
Про це повідомили в ПРООН.
Генератори передадуть до населених пунктів Запорізької та Дніпропетровської області, у яких є відключення через постійні обстріли.