Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 10 — 16 жовтня

Гуманітарна допомога від світу: що отримала Україна 10 — 16 жовтня

Щотижня ми готуємо дайджести новин про допомогу Україні, яку надають інші країни, про те, що відбувається у внутрішній політиці та чим займається Служба безпеки України, а також про процеси щодо бранців Кремля. 

Сьогодні публікуємо новини про гуманітарну допомогу, яку отримала Україна за тиждень 10 — 16 жовтня. 

Німеччина надала грант у 76 млн євро для «Укренерго»

Уряд Німеччини через німецький банк розвитку KfW виділив грант на 76 млн євро для укріплення захисту об’єктів НЕК «Укренерго» та підвищення надійності живлення споживачів.

Про це повідомляє Укренерго. 

Кошти спрямують на інженерний захист підстанцій, нове високовольтне обладнання, зокрема автотрансформатори, та модернізацію мережі на кордоні з Європою. 

«Фінансування підтримає здатність України успішно пройти цей та наступні зимові сезони через сприяння швидкій відбудові та створенню захисних споруд на підстанціях. А виділений другий зимовий пакет військової допомоги від Німеччини, який включає ППО PATRIOT, IRIS-T і Gepard, допоможе захистити критично важливу інфраструктуру», — підкреслив посол Німеччини в Україні Мартін Єґер. 

«Укренерго» вже залучило понад 220 мільйонів євро кредитних і грантових коштів KfW для відновлення та реконструкції підстанцій. 

Крім цього, німецькі оператори системи передачі «Amprion», «TenneT», «TrasnetBW» та «50 Hertz» надали більше сотні одиниць обладнання для ремонту магістральних електромереж та підстанцій «Укренерго».

Європейський інвестиційний банк виділяє 30 млн євро на проєкти в Україні

Європейський інвестиційний банк виділив 30,7 млн євро на покращення муніципальної інфраструктури та міського громадського транспорту у великих містах.

Про це повідомляє Представництво Європейського Союзу в Україні.

22 млн євро виділять на придбання нових екологічно чистих тролейбусів і трамваїв для Києва, Львова та Одеси, вироблених українськими компаніями. 

Решту 8,74 млн євро спрямують на підтримку ключових муніципальних проєктів, як-от рекультивація Грибовицького сміттєзвалища та управління твердими побутовими відходами у Львові, впровадження енергоефективних заходів у дитячих садках Сум, а також покращення систем водопостачання та водовідведення у Луцьку.

Ця підтримка є частиною пакетів Екстрених заходів солідарності з Україною від ЄІБ, у межах яких з 2022 року Україна вже отримала 1,7 млрд євро.

«ЄІБ непохитно підтримує Україну. Це нове фінансування підкреслює наше зобов’язання підтримати не тільки в наданні негайної допомоги, але й у довгостроковій відбудові країни. Усе, що ми робимо, спрямоване на сприяння економічному відновленню та нормалізації повсякденного життя постраждалого від війни українського народу», — сказав Президент ЄІБ Вернер Хойєр сказав.

Українські медзаклади отримали транспорт, меблі та медичне обладнання 

Міністерство охорони здоров’я України отримало нову партію допомоги від  донорів та благодійних організацій. 

Про це повідомляє пресслужба МОЗ.

Від Урядового агентства стратегічних резервів Польщі, компанії AMEX (Австрія), фармацевтичної компанії «Сона-фарм» та Республіки Куба надійшли:

60 палет медичних меблів;50 палет лікарських засобів; дитяче харчування;1 коробка медичного обладнання.До Броварської громади надійшов медичний автомобіль від Гродзіського повіту Польщі та району Лан-Ділль Німеччини.Автомобіль повністю обладнаний та заповнений медикаментами. Мер Броварів Ігор Сапожко повідомив, що це буде ще один реанімобіль, який найближчим часом розпочне роботу на території Броварської громади. 

США передали Україні 1.15 млрд доларів грантових коштів 

До державного бюджету України надійшов грант від Сполучених Штатів Америки у розмірі 1.15 млрд доларів через Цільовий фонд донорів Світового банку.

Про це повідомляє Міністерство фінансів України.

Фінансування спрямують на відшкодування видатків держбюджету, зокрема на виплати соціальної допомоги (ВПО, особам з інвалідністю, малозабезпеченим сім’ям, виплати житлово-комунальних субсидій), виплати співробітникам ДСНС та на оплату праці працівників державних органів та педагогічних установ. 

Кошти є частиною додаткового фінансування в рамках проєкту Світового банку «Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні» (PEACE in Ukraine). 

Проєкт має на меті часткову компенсацію видатків державного бюджету, зокрема соціальних та гуманітарних, що не пов’язані зі сферою безпеки і оборони. 

У 2023 році Україна отримала вже 10.9 млрд доларів США прямої бюджетної підтримки від США у формі грантів. 

До Миколаївщини надійшли авто для надання соціальних послуг та самоскиди

Миколаївська область отримала від партнерів спеціалізовані авто для надання соціальних послуг та самоскиди.

Про це повідомляє Миколаївська ОДА.

Євросоюз та Програма розвитку ООН передали три спеціалізовані автівки, які посилять спроможність реагувати на соціальні потреби жителів Баштанської, Новобузької та Коблівської громад Миколаївської області.

Автомобілі спеціально обладнані для надання послуг людям з інвалідністю, особам похилого віку та маломобільним групам населення у віддалених районах.

Управління ООН з обслуговування проєктів (UNOPS) коштом Посольства Данії в Україні закупило сучасні самоскиди вантажомісткістю 15 тонн.

Їх отримали Снігурівська, Первомайська, Радсадівська та Горохівська громади. 

«Така техніка вкрай необхідна для ліквідації наслідків збройної агресії РФ та подальшого відновлення інфраструктури. Крім того, автівки знадобляться для забезпечення благоустрою та допоможуть ефективніше працювати комунальним службам», — зазначили у Миколаївській ОВА.

ЄС і ООН закупили насосні станції для Нікополя

Програма розвитку ООН (ПРООН) в Україні за фінансової підтримки Європейського Союзу доставила дві потужні водні насосні станції до Нікопольської міськради. 

Про це повідомляє ПРООН.

Насоси призначені для полегшення відновлення системи водопостачання, пошкодженої постійними російськими обстрілами.

ЄС і ПРООН відгукнулися на прохання місцевої влади про допомогу. До Нікополя вже доставили дві потужні водокачки. Насоси мають загальну продуктивність 800 м3/год, це щодня забезпечує водою 130 000 осіб.

Японія та ПРООН доставили в Україну два автотрансформатори

Японія та Програма розвитку ООН доставили в Україну два нових автотрансформатори. Їх встановлять на одній з підстанцій НЕК «Укренерго» для забезпечення потреб близько 500 тисяч споживачів.

Про це повідомляє Міністерство енергетики України.

«Ця допомога від Японії та ПРООН — надзвичайно цінна для нас. Це потужний внесок у забезпечення енергетичної безпеки України напередодні складної зими, яку, сподіваємось, завдяки такому партнерству ми пройдемо гідно», — прокоментував міністр енергетики Герман Галущенко.

Він зазначив, що минулої зими саме автотрансформатори були однією з ключових цілей росіян. 

«Зміцнюючи енергомережу України, ми не лише забезпечуємо електроенергією, але й зміцнюємо стійкість нації. З огляду на виклики, зокрема невпинні спроби порушити енергетичну інфраструктуру України, це партнерство символізує наше непохитне зобов’язання підтримувати український народ», — сказав Постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.

Посол Японії в Україні Мацуда Кунінорі сказав, що початку нового опалювального сезону Уряд Японії передає Україні два трансформатори. Ще два прийдуть до кінця 2023 року. Також за сприяння Уряду Японії Україна отримає ще декілька трансформаторів через Румунію.

Підрозділи ООН привезли гуманітарні конвої на Донеччину

Представники Офісу ООН з координації гуманітарних питань привезли гуманітарну допомогу до Покровська та Часового Яру.

Про це Офіс повідомив на своїй сторінці у Х (раніше Twitter).

У Покровську гуманітарії надавали медичну та психологічну допомогу, а також будівельні матеріали людям, чиї будинки постраждали від атаки на місто 13 жовтня.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців доставило у Донецьку область 900 брезентів, три рулони пластикової плівки та 200 сонячних ламп для сімей, які постраждали від війни.