Головою АРМА стала Олена Дума

Головою АРМА стала Олена Дума

Головою Національного агенства з питань виявлення, розшуку та менеджменту активів стала Олена Дума. За неї проголосували шість з восьми членів комісії з відбору. 

Про це повідомляє організація «Transparency International Ukraine» 

Активісти цієї організації закликали Кабмін не голосувати за її призначення. 

Цей заклик вони обґрунтовують тим, що досвід Олени Думи не пов'язаний з роботою у сфері, дотичній до кримінальної юстиції, а також не пов'язаний з управлінням та розшуком активів. До того ж у неї є тісні політичні зв'язки, а також, ймовірно, контакти з тими, кого підозрюють у співпраці з Росією та є зв'язки з колишнім головою СБУ Валентином Наливайченком.

«Але найбільший маркер, який вказує на заангажованість майбутньої очільниці Агентства, —  це участь у 2019 році у спільній пресконференції з Семом Кісліним — фінансовим донором Рудольфа Джуліані. Тобто 4 роки тому майбутня очільниця АРМА брала безпосередню участь у спробах дискредитації своєї країни та нинішнього президента США, який зі свого боку всіляко підтримує нашу країну і в протистоянні російській агресії, і в антикорупційному поступі», — кажуть в організації.

В «Transparency International Ukraine» вважають, що з огляду на ці фактори призначення Олени Думи несе великі репутаційні ризики для країни і для роботи незалежної та ефективної діяльності антикорупційної екосистеми та органів правопорядку.

Фото: Олена Дума | Facebook