Генеральна директорка ЮНЕСКО висловила співчуття з приводу смерті російського пропагандиста Ростіслава Журавльова

Генеральна директорка ЮНЕСКО висловила співчуття з приводу смерті російського пропагандиста Ростіслава Журавльова

Генеральна директорка ЮНЕСКО Одрі Азуле висловила співчуття з приводу смерті російського пропагандиста, співробітника пропагандистського видання «РИА Новості» Ростіслава Журавльова.

Про це йдеться на сайті ЮНЕСКО.

«Висловлюю жаль з приводу смерті Ростіслава Журавльова і вимагаю розслідування обставин. Журналісти відіграють важливу роль в інформуванні світу про конфліктні ситуації та повинні бути захищені», — заявила Одрі Азуле.

Російський пропагандист Журавльов начебто загинув під час обстрілу тимчасово окупованих П'ятихаток Запорізької області.

Тоді разом з ним під обстріл нібито потрапили ще працівники російських пропагандистських видань «РІА Новості», ТАСС, «Ізвєстій» та телеканалу «Росія».

Ростіслав Журавльов причетний до штурму Донецької обласної державної адміністрації у 2014 році, а також до вбивства та пограбування мешканців сходу України у складі незаконного збройного формування «лнр».

З початку повномасштабного вторгнення Журавльов був у тимчасово окупованих Донецьку, Волновасі, Маріуполі, Сєвєродонецьку, Лисичанську, Мелітополі, Куп'янську та Вовчанську (останні два міста ЗСУ звільнили у вересні 2022 року — ред.). Зокрема, пропагандист був причетний до захоплення тимчасово окупованого Лисичанська. Відповідні дописи він публікував на своїй сторінці в Instagram.

У цих містах він нібито працював як «воєнкор», проте редакція онлайн-медіа «Свідомі» наразі не може встановити, яку саме роль відіграв Журавльов під час окупації українських міст.

Також Ростіслав Журавльов «вітав» росіян з нібито «звільненням» українських міст. А в Дєнь защітніка аттєчіства, який в Росії відзначають 23 лютого, писав, що «ми (росіяни — ред.) обов'язково переможемо».

Крім цього, Ростіслав Журавльов підтримував російських найманців з ПВК «Вагнер». Фото у футболці з логотипом ПВК Журавльов публікував на своїх сторінках у соціальних мережах.

Редакція онлайн-медіа «Свідомі» звернулася до ЮНЕСКО з проханням прокоментувати заяву, однак нам не відповіли.