Франція, Молдова та Пані посол США і Великої Британії в Україні відреагували на російські обстріли Одеси

Франція, Молдова та Пані посол США і Великої Британії в Україні відреагували на російські обстріли Одеси

Міністерка закордонних справ Франції, Президентка Молдови та Пані посол США та Великої Британії в Україні відреагували на російські обстріли Одеси.

Відповідні повідомлення вони опублікували на своїх сторінках у Twitter.

Міністерка закордонних справ Франції підкреслила, що умисні удари по цивільних об‘єктах є воєнними злочинами.

«Оскільки Росія продовжує свої удари по Одесі й вражає собор, ми не повинні втомлюватися повторювати, що навмисне націлювання на цивільний об‘єкт є воєнним злочином згідно з міжнародним правом», — написала вона.

Президентка Молдови Майя Санду засудила російські атаки на житлові квартали та центр Одеси, який перебуває під захистом ЮНЕСКО.

«Боляче бачити кадри руйнувань з Одеси, яку люблять багато мешканців Молдови», — додала вона.

Пані посли США та Великої Британії в Україні заявили, що Росія атакувала місто-об'єкт всесвітньої спадщини та важливий для глобальної продовольчої безпеки порт.

«Продовжуються невпинні напади Росії на мешканців та інфраструктуру Одеси, об’єкт всесвітньої спадщини та порт, життєво важливий для глобальної продовольчої безпеки. Тут невиправдана війна проти України та її народу спричиняє жахливі наслідки. Зруйнований собор, зруйновані будинки та спалені зернові силоси знову мають дати зрозуміти, що це має значення всюди», — заявила Бріджит Брінк, представниця США в Україні.

Представниця Британії Мелінда Сіммонс підкреслила, що у постраждалому історичному центрі Одеси явно не було військових об'єктів.