Фірми Оксани Марченко фінансували Росгвардію та підривну антиукраїнську діяльність — розслідування Trap Aggressor

Фірми Оксани Марченко фінансували Росгвардію та підривну антиукраїнську діяльність — розслідування Trap Aggressor

Про це йдеться у розслідуванні журналістки Інни Попович для проєкту Trap Aggressor, який моніторить ефективність санкцій.

Фірми дружини Віктора Медведчука Оксани Марченко з 2014 року перераховували кошти на рахунки Росгвардії та Міністєрства внутрєнніх дєл РФ, а також слугували тіньовим майданчиком для фінансових надходжень з Росії для організації підривної діяльності в Україні.  

Серед активів подружжя Віктора Медведчука і Оксани Марченко, зокрема є відпочинкові комплекси «Бескид» та «Ведмежа Діброва» на Закарпатті, що належать компанії «Укркапітал».

За даними СБУ, на рахунки баз відпочинку під виглядом договорів оренди через ланцюжок інших фірм та «Укркапітал» з Росії надходили кошти для фінансування підривної діяльності на території України. 

У 2021 році, від імені фіктивного директора, товариство «Кетінео-Менеджмент» оформило договори оренди готельних комплексів «Бескид» та «Ведмежа Діброва», вартістю близько 10 млн грн на рік.

Ці дані стали основою кримінальних справ проти Марченко, у рамках одної з яких суд арештував її майно на 5,6 млрд гривень: три маєтки, 27 квартир, дві бази відпочинку, нерухомість в Ужгороді, Львові, Броварах, на Івано-Франківщині та Миколаївщині, землю, яхти, літаки та авто. 

Однак з-поміж цих активів до Агенції з розшуку та менеджменту активів потрапили лише база «Бескид» та одна яхта.

У другому кримінальному провадженні СБУ йдеться про те, що, Марченко регулярно переводила на рахунки Росгвардії та МВД РФ мільйонні суми начебто за охорону свого маєтку у тимчасово окупованому Криму. 

Оксана Марченко здійснила платежів на понад 50 мільйонів гривень. Через свою компанію «Спорт-тур» вона підписала відповідні охоронні угоди зі структурами Росгвардії та російським МВД. За даними слідства, ці договори після початку повномасштабного вторгнення не розірвали. У рамках цієї справи Оксані Марченко теж повідомили про підозру.