Фестиваль квір-кіно «SUNNY BUNNY» оголосив частину програми: українські фільми та міжнародна програма
Перший ЛҐБТКІА+ фестиваль «SUNNY BUNNY» пройде в Києві з 19 по 26 квітня 2024 року. Організатори розповіли про стрічки, які представлять у міжнародному конкурсі та позаконкурсній програмі — у секціях «Панорама» і «Нові барви». Придбати абонементи на фестиваль можна за покликанням.
Про фестиваль, фільми на міжнародному конкурсі, українські короткометражки на фестивалі та дві позаконкурсні програми — у розборі.
Свідомі є медіапартнером кінофестивалю.
Про фестиваль
Перший фестиваль «SUNNY BUNNY» відбувся влітку 2023 року. Раніше він діяв як однойменна програма київського міжнародного кінофестивалю «Молодість». У межах першого фестивалю показали понад 60 повнометражних та короткометражних фільмів з усього світу.
Організатори зазначали, що метою заходу є закріплення ЛҐБТКІА+ спільноти в соціумі та нагадування, що її представники мають право на захищеність і справедливе ставлення з боку інституцій та суспільства.
Міжнародний конкурс та українські короткометражки
Під час міжнародного конкурсу фестивалю квір-кіно відбудеться українська прем’єра фільму «Усе буде добре» (All Shall Be Well) про гонконзьку пару Енджі та Пет, яка прожила разом понад чотири десятиліття. Після несподіваної смерті Пет Енджі опиняється залежним від своєї великої родини, намагаючись зберегти гідність і дім, у якому вони мешкали понад тридцять років.
Інший фільм грузинського режисера Левана Акіна «Перехід» (Crossing) розповідає історію вчительки-пенсіонерки, що вирушає до Стамбула відшукати свою давно зниклу небогу Теклу.
Також глядачі побачать грецьку стрічку «Літо з Кармен» (The Summer with Carmen). Кармен — кличка собаки, яку завів колишній партнер головного героя. Разом зі своїм другом він проводить день на квір-пляжі Афін, намагаючись перетворити справжні життєві події у кіносценарій.
Мексиканська картина «Вся ця тиша» (All the Silence) розповідає про лесбійську пару Міріам та Лолу. Вранці Міріам викладає жестову мову, а вдень бере участь у професійній театральній постановці, водночас зберігаючи стабільні та пристрасні стосунки зі своєю дівчиною Лолою. Попри те, що життя Міріам тісно пов’язане з життям глухої людини, її світ починає руйнуватися, коли вона виявляє, що втрачає слух.
У фінській стрічці «Світло Світло Світло» (Light Light Light) дія починається навесні 1986 року у фінському селі, яке постраждало через Чорнобильську катастрофу. Тоді в житті місцевої дівчини Марії з’являється Мімі. Через 20 років Марія повертається додому, аби приглянути за хворою матір’ю, а спогади починають спливати на поверхню.
Картина «Еґґгед і Твінкі» (Egghead and Twinkie) розповідає історію подорожі дівчини Твінкі та її найкращого друга Еґґгеда. Після камінг-ауту перед батьками героїня вирішує зустрітись зі своїм онлайн-коханням на великій танцювальній вечірці для лесбійок «Lez Dance».
Крім того, в програмі фестивалю представлять шість українських коротких метрів від молодих та вже відомих кінематографістів. Зокрема, свій перший квір-фільм презентує українська режисерка з Маріуполя Зоя Лактіонова.
Українські короткометражні фільми:
«Повернення» / The Return, Вадим Мочалов
«Лінії» / Lines, Ганна Трофімова
«Крим» / Qırım, Катерина Храмцова (Чехія)
«З любов’ю, Коптєв» / With Love Koptev, Єлизавета Шерстнова
«Апокаліпсис учора» / Apocalypse Yesterday, Богдан Колесник
«Ми ніколи не зустрічались» / We Have Never Met, Зоя Лактіонова
Детальніше з усіма фільмами конкурсу можна буде ознайомитись на сайті фестивалю.
Програма «Панорама»
Програма «Панорама» присвячена фільмам на квір-тематику усталених режисерів та режисерок, що отримали славу на всесвітніх кінофестивалях. До програми ввійшли сім фільмів з Франції, Бразилії, Великої Британії, США та Північної Македонії.
У межах програми відбудеться українська фестивальна прем’єра фільму «Ми всі — незнайомці» (All Of Us Strangers). Стрічка — про Адама, який випадково зустрічає таємничого сусіда Гаррі, що порушує ритм його повсякденного життя. Між ними зав'язуються стосунки. Адама охоплюють спогади про минуле, і його тягне назад у передмістя, де він виріс, у будинок дитинства, де живуть його батьки — точнісінько так само, як і в день їхньої смерті 30 років тому.
Також на фестивалі покажуть фільм «LIL NAS X: Нехай живе Монтеро» (Lil Nas X: Long Live Montero) про перший тур у житті репера-новатора, співака й автора пісень Lil Nas X. Фільм є відвертим портретом митця, який, шукаючи відповіді на питання ідентичності, сім’ї, очікувань і прийняття, рефлексує про свою роль у спадщині чорношкірих квір-виконавців.
Відбудеться показ фільму «Гість» (The Visitor) — вільна інтерпретація класики від П’єра Паоло Пазоліні «Теорема». Серед інших фільмів програми — «І ось прийшла любов» (Along Came Love) режисерки Катель Кіллевере, де вона частково надихалась особистою історією своєї бабусі під час створення фільму.
Бразильська картина «Правило 34» (Rule 34) — про подвійне життя студентки, яка вивчає право та фокусується на справах із захисту жінок і одночасно відкриває для себе потаємний світ еротики та спокуси.
Французька картина «Корінь зла» (The Origin of Evil) — трилер про жінку, що приїздить до нової родини свого батька. Македонська драма «Домогосподарство для початківців» (Housekeeping for Beginners) — про жінку, яка змушена виховувати двох дочок своєї партнерки, хоча й ніколи в житті не мала бажання ставати матір’ю.
Програма «Нові барви»
Програма «Нові барви» присвячена молодому квір-кіно з усього світу, тож більшість фільмів програми склали дебюти. Серед них — британський мюзикл «Лети, ципо» (Chuck Chuck Baby), драма про трансгендерну корейську жінку «Пава», іспансько-болгарська квір-драма «Любен», фільм «Слабак» про трьох квір-друзів у Канаді та пакистанська картина «Королева моїх мрій» про жінку, що робить камінг-аут перед своїми батьками.
Важливою подією для фестивалю «SUNNY BUNNY» стане прем’єра документального фільму «Ельда і чудовиська» (Elda and the Monsters) про Ельду, що мріє стати рок-зіркою. Поза межами сцени Ельда більш відома під іменем вчителя Дієґо, що живе разом зі своєю родиною.