Джо Байден підписав законопроєкт про тимчасовий бюджет

Джо Байден підписав законопроєкт про тимчасовий бюджет

У США схвалили законопроєкт про тимчасовий бюджет. Спочатку його затвердили у Палаті представників, а за кілька годин до першого жовтня Сенат ухвалив цей документ. Потім, за процедурою, його підписав президент Джо Байден.

Про це йдеться на сайті Білого дому.

Тимчасовий бюджет діятиме 45 днів, тобто до 17 листопада.

Таким чином США вдалося уникнути шатдауну, тобто часткового призупинення роботи уряду. Це могло б сповільнити передачу допомоги Україні.

Однак цей тимчасовий проєкт не передбачає фінансування для підтримки України.

Спочатку законопроєкт передбачав фінансування для України, але його скасували після того, як деякі консерватори з Республіканської партії висунули заперечення під час обговорення документу.

Пані посол України в США Оксана Маркарова пояснила, що Конгрес та Адміністрація президента подбали про те, щоб кошти попереднього бюджету для програм допомоги Україні були перехідними.

«Уряд працюватиме, тому нічого не загрожує поставкам зброї та обладнання, які ухвалені раніше. У нас зараз є для використання мінімум додаткових 1.6 млрд доларів на оборонну допомогу (PDA) + 1.23 млрд доларів прямої бюджетної допомоги (це вересневий транш, який тільки перерахований на рахунки Світового банку), плюс значні суми на енергетичні та інші програми», — написала вона.

Двопартійні члени керівництва Сенату опублікували спільну заяву, в якій зобов’язалися проголосувати за подальше фінансування допомоги Україні «найближчими тижнями».

«Найближчими тижнями ми очікуємо, що Сенат працюватиме над тим, щоб уряд США продовжував надавати критично важливу та стійку безпекову й економічну підтримку Україні», — йдеться у повідомленні.

Керівництво Демократичної партії у Палаті представників заявило, що вони очікують, що спікер Палати представників Кевін Маккарті винесе на голосування окремий законопроєкт про допомогу Україні.

Також президент Джо Байден закликав Конгрес ухвалити окреме фінансування допомоги Україні.

«Хоча спікер і переважна більшість Конгресу були непохитними у своїй підтримці України, у цій угоді немає нового фінансування для продовження цієї підтримки. Ми ні за яких обставин не можемо допустити, щоб американська підтримка України була перервана», — сказав президент.

Фото: Джо Байден | Instagram