Допомога ветеранам та мрія про безпечну Україну. Історія хлопця, який очолює київський Veteran Hub

Допомога ветеранам та мрія про безпечну Україну. Історія хлопця, який очолює київський Veteran Hub

Владислав Бабир — очільник київської філії Veteran Hub — простору, де ветеранам надають безкоштовну юридичну і психологічну підтримку та консультації з пошуку роботи. Вперше до проєкту Бабир долучився як первинний консультант у 2018 році, а у 2023 став керівником простору в Києві. 

У 14 років хлопець вирішив, що хоче зробити все, аби Україна була найбезпечнішою країною у світі — тоді Росія окупувала Крим та почала війну на сході України. 

Владислав родом з Криму, тому разом зі своєю родиною військовослужбовців був вимушений у 2014 році переїхати з півострова до Полтави, де закінчував школу. 

Після випуску його мрії про розбудову безпекової сфери та налагодження комфортного життя для українців не змінилися. Він пройшов річне навчання в Українській академії лідерства, а згодом працевлаштувався у Veteran Hub та вступив на спеціальність «Національна безпека» в Острозькій академії. 

«Я хотів, щоб історія 14-річного підлітка [про вимушений переїзд та початок російсько-української війни — прим. ред.]  не повторювалася з іншими дітьми у нашій країні», — каже хлопець. 

Про те, як працювати у найбільшому просторі для ветеранів в Україні, втілювати дитячу мрію з розвитку безпеки та навчатися в Академії — читайте у матеріалі. 

Навчання в Українській академії лідерства

Українська академія лідерства — це насичена річна програма між школою та університетом для вмотивованих підлітків 16-20 років. Навчання в Академії спрямоване на те, щоб проявити у молоді лідерські компетенції, активну громадянську позицію, бажання розвиватися та брати відповідальність за своє життя й майбутнє країни. 

Після закінчення школи у 2017 році Владислав Бабир вступив до Української академії лідерства та рік навчався в Миколаївському осередку.

«Я хотів щось змінювати в країні, але не мав визначеного фокуса. Тоді мені розповіли про Академію — місце, де протягом року інтенсивного навчання можна отримати усвідомлення, які можливості є в Україні та як ними скористатись», — розповідає Владислав. 

Каже, що найкорисніші знання він отримав протягом зустрічей з керівниками Миколаєва та бізнесів. За словами Владислава, саме вони допомогли зрозуміти принципи комунікації в громадському та державному секторі. Знання про створення та реалізацію проєктів і зараз допомагають юнакові в роботі на посаді керівника. 

Однією із втілених подій став маратонський біг в Миколаєві, який створювали спільно з місцевими підприємцями. Реалізовуючи подібні заходи, хлопець зрозумів особливості роботи з держустановами та документами, навчився вести переговори з підприємцями. 

Також хлопець виділяє важливість спільноти однодумців, з якими разом проходив формаційну програму: «З людьми, з якими вчився в Академії, досі спілкуємось, часто зустрічаємося на різних проєктах, допомагаємо одне одному. Якщо напишу в чат випускників, то 100% знайду людину, яка допоможе». 

Діяльність у Veteran Hub 

У 2018 році Владислав Бабир дізнався про запуск Veteran Hub та знайшов вакансію первинного консультанта (людина, яка ознайомлює з простором, розповідає про послуги, які надаються, та консультує ветеранів і їхні родини — прим. ред.). 

Згодом він став адміністратором та кейс-менеджером мобільного офісу. Це проєкт надання послуг Veteran Hub «на колесах» — автомобіль, який виїжджає в регіон до військових та членів їхніх родин, які не можуть дістатись до центрів у великих населених пунктах. 

Владислав був один із тих, хто закуповував необхідне обладнання та налаштовував роботу ініціативи. За словами хлопця, це був один з найбільших реалізованих проєктів у його житті. 

Владислав говорить, що Hub є місцем, де він може реалізовуватися через покращення країни та створення комфортного життя для українців.

«Зараз я на своєму місці та поступово рухаюся до цілі, яку поставив собі ще підлітком», — каже Владислав. 

Мотивація та робота з ветеранами

Після закінчення 11 класу юнак мав бажання щось змінювати в Україні, але у нього не було визначеного фокусу своєї діяльності. Він вирішив вступити до Української академії лідерства, аби більше дізнатися про різні сфери життя. Академія допомогла хлопцю отримати потрібне усвідомлення, які можливості є в Україні та як ними скористатись. Тоді він відкрив для себе ветеранський рух та роботу із військовослужбовцями. 

Працюючи з ветеранами, Владислав Бабир зміг виокремити для себе структурний підхід із розумінням того, чим та де займатися, аби досягти поставленої мети — налагодження безпечного та комфортного життя українців, зокрема військових. 

«Моя мотивація зараз — це робити все, щоб максимально пом'якшити і зробити повернення військовослужбовців до цивільного життя гідним», — каже хлопець. 

Програма Української академії лідерства реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка України».