Документальний фільм режисера Сергія Буковського «Іван і Марта» вийде в український прокат 2 листопада

Документальний фільм режисера Сергія Буковського «Іван і Марта» вийде в український прокат 2 листопада

2 листопада в українському прокаті зʼявиться кінострічка Сергія Буковського «Іван і Марта», що розповідає історію стосунків літературознавця, публіциста і шістдесятника Івана Дзюби та його дружини Марти.

Іван Дзюба — автор програмного тексту «Інтернаціоналізм чи русифікація?», що став маніфестом дисидентського руху. 

Окрім того, письменник з Василем Стусом та В’ячеславом Чорноволом влаштували акцію протесту проти масових арештів українських інтелектуалів на прем’єрі «Тіней забутих предків» Сергія Параджанова.

«Нам пощастило — майже весь час роботи над фільмом наш герой був з нами. У липні 2021 року ми встигли зняти його ювілей — 90-річчя», — розповів Буковський.

Дзюба помер 22 лютого 2022 року. Його рідна Миколаївка на Донеччині тимчасово окупована росіянами. 

Музику для фільму написав італійський композитор Сандро ді Стефано. Він створив музику до фільму безплатно на знак підтримки України у боротьбі за свободу.

Сергій Буковський — український режисер-документаліст, лауреат Шевченківської премії, а також премії імені Василя Стуса. Серед найвідоміших його стрічок — «В. Сильвестров» про композитора Валентина Сильвестрова, «Головна роль» про кіноакторку Ніну Антонову, та «Живі» про українців, які пережили Голодомор 1932-1933 років. 

Ознайомитися з розкладом сеансів можна за покликанням. Список міст та кінотеатрів оновлюватиметься.