До України прибув Премʼєр-міністр Іспанії Педро Санчес

До України прибув Премʼєр-міністр Іспанії Педро Санчес

1 липня Іспанія почала головування в Раді Європейського Союзу. З цієї нагоди Премʼєр-міністр Іспанії Педро Санчес прибув з візитом до України.

Санчес оголосив, що Іспанія надасть Україні новий пакет допомоги на суму €55 млн, чотири танки Leopard, бронетранспортери та мобільний польовий шпиталь.

Під час пресконференції Президент України Володимир Зеленський розповів, що разом із Санчесом вони почали обговорювати новий 12-й пакет санкцій.

«Україна не розуміє, чому Європа досі не ввела санкцій проти "Росатома". Представники компанії продовжують окуповувати Запорізьку АЕС», — сказав Зеленський.

Президент України також заявив, що деякі партнери затягують з передачею Україні винищувачів F-16.

«Ми домовилися і дотиснули, що у нас є коаліція країн, які готові розпочати тренування для українських пілотів [на винищувачах F-16]. Графіку тренувальних місій немає. Я вважаю, що деякі партнери з цим затягують. Для чого вони це роблять — мені невідомо», — сказав Зеленський.

Раніше повідомлялось, що Данія та Нідерланди очолять коаліцію з навчань українських пілотів на винищувачах F-16. Норвегія, Бельгія, Португалія та Польща також запропонували зробити свій внесок у навчання.