Державний експерт Міністерства освіти Андрій Василенко вихваляє радянську окупацію

Державний експерт Міністерства освіти Андрій Василенко вихваляє радянську окупацію

Член експертної групи з питань цифрової трансформації Міністерства освіти і науки України Андрій Василенко підтримує радянську окупацію та вважає, що у 1991 році українці проголосували на підтримку Акту про незалежність під впливом пропаганди.

Про це свідчить пост Василенка у Facebook, опублікований у День Незалежності України 24 серпня.

Документи Міносвіти свідчать, що Василенко працює там щонайменше з 2020 року.

У Facebook чиновник критикує агітаційні листівки, створені для референдуму про незалежність України 1 грудня 1991 року. Автори листівок закликали українців підтримати незалежність, оскільки вона би призвела до економічного зростання.

Він апелює до того, що на референдумі 17 березня 1991 року 70% людей проголосувало «За» збереження СРСР «як оновленої федерації рівноправних суверенних республік».

1 грудня того ж року 90% українців проголосувало за підтримку «взаємовиключного» Акту про проголошення незалежності.

«Виходить натуральна шизофренія. Видимо, неймовірно мудрий народ ні хріна не усвідомлював, що робить. Як була досягнута ця прекрасна мета? Шляхом пропаганди, якою жителів УРСР переконали, що варто розвалити Союз, і одразу все стане добре», — пише посадовець.

Водночас Василенко критикує Литву. Він назвав радянську окупацію «найкращим», що сталося з країною, Вільнюс — «дирою, часом гіршою за забуті Богом райцентри України», а литовські національні страви — «лайном».

Фото: Андрій Василенко | Facebook