Дайджест міжнародної політики: що відбулося у світі за останні 14 днів?

Дайджест міжнародної політики: що відбулося у світі за останні 14 днів?

Щодва тижні журналіст Свідомих Олександр Ігнатенко аналізує міжнародні події та викладає їх в короткій формі — дайджест. Цього разу говоримо про перепитії в Молдові, значення місцевих виборів у Берліні для німецької політики та китайські повітряні кулі над США. 

Увесь текст можете прочитати за підписку на наш Patreon.

Ракети, чеченці, рейтинги: що відбувається в Молдові?

7 лютого стало відомо про прибуття чеченського бойовика Данііла Мартинова у Туреччину. Легенда — керувати російськими рятувальниками, які розбирають завали після землетрусів. 

9 лютого Володимир Зеленський передав Президентці Молдови Маї Санду перехоплений російський план з дестабілізації Молдови. 

10 лютого Прем‘єр-міністерка Молдови Наталія Гаврилиця подала у відставку. Гаврилиця оголосила про свою відставку відразу після того, як над Молдовою пролетіла російська ракета. 

Це призвело до появи теорії змов, що між подіями є зв’язок. Який саме та чи є взагалі, читайте на нашому Pareeon. 

Винищувачі проти НЛО

Ще від часів президентства Дональда Трампа над США пролітають китайські розвідувальні повітряні кулі. Американське військо встановило, що йдеться про китайські кулі розвідувального призначення. 

Пізніше ідентифікували та збили ще три об’єкти: 10 лютого над Аляскою, 11 лютого над Канадою, 12 лютого над озером Гурон, що на кордоні США та Канади. Приналежність цих об’єктів Китаю ще не підтверджена. 

Китайські комуністи спробували вкинути заяву про те, що теж збивають НЛО, мовляв, не ми одні такі погані, всі трошечки погані. 

10 лютого уругвайці побачили у небі кілька червоних вогників. Що це було і для чого Китаю запускати шари, читайте на нашому Patreon.

Берлінські вибори 

31 січня у Берліні возвели барикади, 40 поліцейських отримали поранення та згорів автобус. Так німці святкували Новий рік. 

12 лютого у Берліні відбулися місцеві вибори. 

Який зв’язок між цими подіями? Праві політики намагалися капіталізуватися, наполягаючи, що за насиллям стоять мігранти. Чи зможе проросійська партія «Альтернатива для Німеччини» (AfD) після такої заяви здобути рекордні результати?

AfD отримала 9% — це означає, що Кремль не зміг радикалізувати цих німців. А от опозиційна партія християнських демократів Німеччини здобула близько 30% голосів. Натомість соціал-демократи Олафа Шольца ледве-ледве зайняли друге місце, обійшовши зелених на менше ніж відсоток. Для соціал-демократів це найгірший результат за всю повоєнну історію Німеччини. 

Чи погано для України?

Увесь текст про ці міжнародні події читайте на нашому Patreon.