Чи на часі прайди та права лесбійок, геїв, бісексуальних та трансгендерних (ЛГБТ) людей, коли йде війна?

Чи на часі прайди та права лесбійок, геїв, бісексуальних та трансгендерних (ЛГБТ) людей, коли йде війна?

Здавалося б, що ні. Проте війна вкотре підкреслила, що ЛГБТ+ люди в Україні не мають право на важливі речі під час війни:

  • забрати тіло партнера або партнерки з моргу та поховати кохану людину;
  • прийняти життєво важливе рішення за партнерку чи партнера, якщо та у непритомному стані;
  • доглядати дитину партнерки або партнера, якщо та пішла на фронт;
  • опікуватися дітьми загиблої або пораненої близької людини;
  • ЛГБТ+ люди не мають можливості взяти шлюб.

Під гаслом «Єдині як ніколи» у прифронтовому Харкові відбудеться ХарківПрайд. Його мета — наголосити на цінностях українського суспільства: свободі, рівності та повазі до різноманіття. Продемонструвати світу відмінність української демократії від тоталітарного режиму РФ. 

ХарківПрайд 2022 відбудеться з 17 по 25 вересня 2022 року. Серед заходів: день пам’яті ЛГБТ+людей, загиблих від російської агресії в Україні, захід на підтримку Європрайду, перформанс про шлюбну рівність та марш в максимально безпечному в умовах прифронтового міста форматі. 

Усі події за попередньою реєстрацією, а місце проведення маршу та інших акцій не розголошується з міркувань безпеки. Проте команда заохочує робити Прайд видимим в соціальних мережах, поширювати інформацію про рівні права для всіх незалежно від сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. 

А також долучатися до збору коштів у партнерстві з фондом «Харків з тобою» на користь жінок, які воюють у Харківській області. Інформація про збір незабаром з’явиться на сторінках ХарківПрайду.