Чому швидкі курси з англійської мови не працюють?

Чому швидкі курси з англійської мови не працюють?

Практично кожен, хто вивчає англійську, потрапляв у цей сценарій:

  • вивчаєш англійську дуже довго й не бачиш результату;
  • втрачаєш мотивацію та надію, що колись вивчиш англійську;
  • бачиш курс чи навчання, де обіцяють навчити вас англійської за місяць;
  • з ентузіазмом та запалом йдеш вчитись та чекаєш C1 через 4 тижні;
  • не отримуєш результату й бажання вивчати мову зникає зовсім.

Чому так відбувається? Пояснює у колонці засновниця школи для вивчення англійської «Speak» Іванна Клименко

Вивчати нову для себе мову ніколи не буває просто. Комусь складніше, комусь легше, але навчання потребує сконцентрованості, приділення уваги та часу. Дуже часто студенти потрапляють до непрофесійних викладачів, які роками вчать з ними граматику, проте зовсім не розмовляють англійською. Від того, що вчишся вже довго та не бачиш результату, мотивація втрачається дуже й дуже швидко.

Вигорання під час вивчення — це стан, що змушує покинути навчання у більшості, хто з цим стикнувся. Вчитись не хочеш й не можеш, але англійську знати хочеться. На цьому болі й маніпулюють деякі школи та викладачі.

Зазвичай вони пропонують формат курсів чи маратонів, що тривають мінімальну кількість часу і проходять у форматі самостійного навчання. Ви маєте уроки, домашки, багато матеріалів, але не маєте найважливішого — розмовної практики. Без говоріння жоден вивчений матеріал не має сенсу!

Примітка:

Для переходу на новий рівень потрібно мінімум 120 год навчання (50% самостійно, 50% з викладачем). Чим вищий рівень ви здобуваєте, тим більше часу він займає.

У курс тривалістю один місяць неможливо вмістити всього необхідного матеріалу, наприклад для рівня Intermediate, та закласти достатньо часу на розмовну практику. Звісно, якщо ви не працюєте, маєте по 7-9 год вільного часу на день та хочете присвятити весь цей час англійській — досягнення нового рівня все ж можливе 😁

Важливо знати, що наш мозок завжди хоче найшвидших результатів, за мінімальну кількість часу, тому іноді замотивувати себе до навчання важко. Але якщо підходити до вивчення англійської з розумом, то ви дійсно побачите вже перші результати за місяць та самі захочете продовжувати.

Отож, три поради від онлайн-школи англійської «Speak», як ефективно вивчати англійську:

  • Поставте собі чітку ціль

Це допоможе вам послідовно рухатись крок за кроком до мети, розуміючи, навіщо ви вивчаєте мову та що отримаєте в результаті.

Приклад цілі: Я хочу прокачати англійську до рівня Intermediate за пʼять місяців. Мова мені потрібна для комунікації в роботі та влаштуванні на міжнародний проєкт, що збільшить мій досвід та заробітну платню.

Коли ви маєте ціль, то мотивувати себе набагато легше, візуалізуючи себе майбутнього з англійською на рівні Intermediate.

  • Складіть програму вивчення мови

Це такий покроковий план, що допоможе вам навчатись регулярно, зібрано та ефективно. У програмі слід враховувати частоту навчання, ваш рівень, всі аспекти англійської та ціль. Самостійно це часом важко зробити, особливо коли немає досвіду у навчанні, тому ось три ресурси від нас:

  • Якщо ще досі не знаєте свого рівня (а для побудови програми це обов’язково), то проходьте безкоштовний тест на визначення рівня на сайті speakclub.com.ua
  • Допомогти з програмою та навчанням вам можуть викладачі «Speak» на індивідуальних заняттях. Під вас персонально побудують навчальний план, заняття та домашки — вам потрібно лиш ходити на заняття та бути відповідальним студентом
  • Якщо хочете навчатись самостійно, то маємо чудовий гайд від засновниці школи Іванки Клименко, який теж знайдете на сайті. За декілька днів ви навчитесь будувати самостійно план навчання та отримаєте 100+ ресурсів для прокачки мови
  • Введіть щоденну порцію англійської

Частота у вивченні мови також має значення, тому ефективніше навчатись щодня по одній годині, ніж двічі на тиждень по три години.

Чому так?

Для швидшого та результативнішого навчання потрібно оточувати себе англійською: дивитись відео, читати статті, навчатись англійською, комунікувати. Саме тому щоденна «порція» на постійній основі занурюватиме вас в англомовне середовище й вам буде легше запам’ятовувати та вивчати нове.

Адже коли ви обираєте навчатись лише двічі на тиждень по декілька годин, то такі заняття можуть важко сприйматись, здаватись нудними й також забирати вашу мотивацію.