Чернівецька облрада підтримала заборону діяльності УПЦ (МП) на території області

Авторка:
Анастасія Керпань
Чернівецька облрада підтримала заборону діяльності УПЦ (МП) на території області

Депутати Чернівецької облради підтримали рішення заборонити релігійні організації, щодо яких доведено канонічний звʼязок з Росією.

Про це стало відомо під час сесії Чернівецької облради, передає Суспільне.

Обласна адміністрація має проаналізувати, чи законно релігійні організації, щодо яких доведений канонічний зв'язок з Росією, використовують храми та церкви, які їм передали у безплатне користування.

Під час засідання Ольга Кобевко від фракції «Європейська солідарність» пропонувала вказати, що йдеться саме про «Українську православну церкву та інші релігійні організації». Цю пропозицію не підтримали.

Водночас депутат колишньої фракції ОПЗЖ Василь Онофрей запевняв, що рада не має повноважень вирішувати таких питань, оскільки церква відокремлена від держави.

«Наразі це більше документ декларування позиції депутатів обласної ради. Він у ціннісному плані важливий. Але без відповідних рішень на рівні загальнодержавного законодавства ця ухвала поки що буде саме декларацією намірів», — прокоментував рішення релігієзнавець Олександр Бродецький.

Нагадаємо, 11 квітня Волинська обласна рада проголосувала за заборону діяльності УПЦ МП на території області. Такі самі заборони депутати ухвалили на Рівненщині, Житомирщині, Хмельниччині, Вінниччині.

Фото: Bogdan Vaskan | Unsplash