Буданов: Україна зараз — гарант безпеки для всієї Європи
Про це повідомив начальник Головного управління розвідки Міністерства оборони України Кирило Буданов в інтерв'ю «Голос Америки».
«Чому всі насправді так намагаються допомогти українцям всім, чим тільки можливо? Тому що, якщо так б Україна впала, наступними були б вони. І, вибачте, але потужності цих країн жодним чином не співставні з Україною. Там все було б набагато гірше», — каже Буданов.
Очільник розвідки зазначає, що Росія не готова на довготривалі бойові дії.
«Вони всіляко показують, що вони готові, “війна на десятиліття”, але насправді їхні ресурси досить обмежені. І в часі, і в обсягах. І вони про це чудово знають», — повідомив начальник ГУР.
«Проблеми в Росії вони вже є і будуть ще тільки збільшуватися. Чим швидше вони вийдуть з України, тим в теорії більше в них залишиться шансів на утримання своєї території в більш-менш схожих кордонах», — вважає Кирило Буданов.
Окрім цього, він повідомив, що наразі Україна повернула вже близько двох тисяч осіб з російського полону. Проте у Росії більша кількість військовополонених, ніж в України.
«Перш за все 90% всіх військовополонених вони [росіяни — прим. ред.] захопили в перші дні. Перші дні — перший місяць. Близько 40% тих, кого утримують в заручниках — цивільні люди. Просто цивільні. Там купа жінок, на жаль, і дітей», — зауважив очільник розвідки.
Буданов вважає, що РФ чітко розуміє, що, «по-перше: ядерна зброя — це не зброя — це засіб стратегічного стримування. По-друге: застосування будь-ким у світі засобу ядерного стримування приведе до фатальних наслідків для того, хто це зробить».
«Завершення війни на першому етапі — це вихід на кордони 1991 року. Це викличе за собою зміну всієї архітектури безпеки, і економіки, і всього іншого у всьому регіоні. Тому я кажу: на першому етапі — це вихід на адмінкордони. Далі треба дивитися про смугу безпеки навколо України, як мінімум з російського боку. На глибину 100 кілометрів і більше», — відповів на запитання про завершення війни Буданов.
Наразі українська розвідка співпрацює із з розвідками США, Британії, зокрема ця співпраця має «вже багаторічну історію».
Фото: Євгеній Шинкар