Бранці Кремля: як Росія переслідувала громадян України 18-26 січня

Бранці Кремля: як Росія переслідувала громадян України 18-26 січня

1. 18 січня окупаційний суд у Криму відмовився звільнити чотирьох бранців Кремля 

Едем Бекіров, Енвер Крош, Вілен Темерьянов і Ринат Алієв досі залишаються в СІЗО. Росіяни незаконно затримали їх у серпні 2022 року. 

Про це повідомляє Представництво Президента України в Автономній Республіці Крим. 

Едем Бекіров, Енвер Крош, Вілен Темерьянов і Ринат Алієв і далі незаконно утримуватимуться в СІЗО. 

Адвокати бранців Кремля Софіє Шабанова та Еміль Курбедінов хотіли переглянути це рішення та подали апеляцію в окупаційний суд, проте росіяни відмовили їм. 

Нагадаємо, 11 серпня 2022 року російські силовики незаконно затримали чотирьох кримських татар у так званій справі «Джанкойської групи Хізб-ут Тахрір». 

2. 19 січня стало відомо про те, що незаконно затриманий Дмитро Захаров утримується в СІЗО Сімферополя 

У червні росіяни незаконно затримали Захарова у тимчасово окупованому Генічеську. Протягом шести місяців вони заперечували викрадення. 

Про це повідомляє Кримська правозахисна група. 

16 червня російські силовики незаконно затримали громадянина Дмитра Захарова у тимчасово окупованому Генічеську. У липні вони поширили відео, на якому Захаров зводить на себе наклеп. 

Водночас російські силові структури заперечують, що утримують Захарова. 

Проте 19 січня стало відомо те, що бранець Кремля перебуває у СІЗО №2 тимчасово окупованого Сімферополя. 

3. 24 січня російські силовики незаконно затримали в Криму шістьох кримських татар

Екрем Крош, Айдер Асанов, Рефат Сейдаметов, Осман Абуразаков, Леман Зекірьяєв та Халіл Мамбетов були незаконно затримані в тимчасово окупованому Криму. Окупаційний суд незаконно арештував їх на два місяці. 

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

24 січня російські силовики незаконно затримали Екрема Кроша, Айдера Асанова, Рефата Сейдаметова, Османа Абуразакова, Лемана Зекірьяєва та Халіля Мамбетова.

Шестеро кримських татар раніше виходили на одиночні пікети та підтримували інших бранців Кремля. Окупаційні силовики відмовлялися допускати до чоловіків їхніх адвокатів. 

Наступного дня окупаційний суд незаконно відправив усіх під варту на два місяці. У Мамбетова вдома залишилася онкохвора дружина, яка потребує догляду. 

Нагадаємо, російські силовики о 4 ранку 24 січня незаконно потрапили у шість осель у тимчасово окупованому Джанкойському районі.

4. 25 січня росіяни незаконно затримали 34 громадян України у тимчасово окупованому Сімферополі

Окупаційний суд у Сімферополі розглядав справи незаконно затриманих напередодні кримських татар. Люди прийшли підтримати бранців і також були незаконно затримані.

Про це повідомляє «Кримська солідарність».

25 січня окупаційний суд у Сімферополі розглядав справи шістьох кримських татар, незаконно затриманих попереднього дня. 

Аби підтримати викрадених, інші громадяни України зібралися під будівлею так званого «суду». Російські силовики незаконно затримали і їх, а потім вивезли у три відділки окупаційної «поліції». 

Всього росіяни незаконно затримали 34 громадян України. Серед них є людина з інвалідністю – Руслан Бєлялов.

Силовики вже висунули «підозру» проти одного зі затриманих: Казіма Аблялімова звинувачують у організації акції. Йому загрожує адміністративний арешт.