Білоруські та російські тенісисти отримали дозвіл на виступи на чемпіонаті Australia Open 2023 без прапорів

Білоруські та російські тенісисти отримали дозвіл на виступи на чемпіонаті Australia Open 2023 без прапорів

Гравці з РФ та Білорусі гратимуть на чемпіонаті з тенісу Australia Open без своїх прапорів

Про це повідомили у Федерації тенісу Австралії.

Керівні органи тенісу ITF, WTA і ATP погодилися, що російські та білоруські спортсмени все ще можуть змагатися на чемпіонаті, попри продовження війни Росії проти України. У 2022 році організатори змагань у Вімблдоні порушили цю пораду і були оштрафовані WTA і ATP Tours. Організатори Australia Open 2023 натомість не дискваліфікують гравців із РФ та РБ. 

«Гравці з Росії та Білорусі можуть брати участь у міжнародних тенісних змаганнях лише як самостійні особи — і без прапорів чи визнання країни — що буде у випадку Australian Open 2023. Tennis Australia продовжує надавати підтримку Україні та її спільноті та гравцям, зокрема через глобальну ініціативу Tennis Plays for Peace, яка включає благодійну акцію перед Australian Open», — йдеться у заяві Федерації тенісу Австралії. 

Посольство України в Австралії звернулося до організаторів із проханням про відсторонення спортсменів із РФ. 

«Неважливо, під яким прапором виступають гравці Російської Федерації. На ньому українська кров. Російські спортсмени не можуть брати участь у жодних міжнародних змаганнях, особливо в демократичних країнах», —сказав посол України в Автралії Мирошниченко.

Фото: Australia Open