Білоруська опозиція повідомила про причетність режиму Лукашенка до депортації українських дітей з тимчасово окупованих територій

Авторка:
Анастасія Керпань
Білоруська опозиція повідомила про причетність режиму Лукашенка до депортації українських дітей з тимчасово окупованих територій


Національний антикризовий уряд Білорусі заявив про причетність Білорусі до воєнного злочину Росії — депортації українських дітей. Відповідні звіти опозиція відправила, зокрема, у Європейський парламент, Держдепартамент США, МЗС європейських країн, Генпрокурору Україні та Верховній Раді України. 

Про це розповів очільник Національного антикризового уряду Білорусі Павєл Латушко в інтервʼю британському мовнику «Times Radio».

Йдеться про 2600 дітей, депортованих до Білорусі з минулого року. Опозиція зібрала докази про місця перебування українських дітей: два у Мінській області та одне в Гомельській. 

Антикризовий уряд стверджує, що володіє документами, підписаними Лукашенком. Серед них організаційно-розпорядчі документи, фото- і відеоматеріали із зазначенням кількості дітей, яких переправляють, місць їхнього проживання, осіб, відповідальних за ці злочини.

«Лукашенко особисто підписував постанови і всі документи, які забезпечують фінансову підтримку передачі дітей, і всі ці документи є в нашому розпорядженні», — сказав Латушко.

За словами Павла Латушка, у вивезенні українських дітей брав участь провладний діяч, паралімпієць Алєксєй Талай. Він кілька разів виїжджав на окуповані Росією території для організації вивезення дітей. Окрім того, в опозиціонерів є докази, що компанія-постачальник калійних добрив «Білоруськалій» також фінансує депортацію українських дітей до Білорусі.

Раніше Верховна Рада України у зверненні до парламентів та урядів іноземних держав щодо засудження депортації українських дітей повідомила, що понад 1000 українських дітей, які перебувають на території Республіки Білорусь у «межах рішень самопроголошеного президента Республіки Білорусь, а також окремих рішень союзної держави».

27 квітня Парламентська асамблея Ради Європи прийняла резолюцію, якою визнала примусове переміщення українських дітей та дорослих в Росію геноцидом.

Фото: Укрінформ