Авдіївка. Молодіжна, 17

Авторка:
Свій дім
Авдіївка. Молодіжна, 17

Будинок по вулиці Молодіжній, 17 в Авдіївці розташований поруч з дев’ятиповерхівкою, на якій зображений відомий мурал з обличчям вчительки української мови. Тут проходить лінія фронту.

«З 2014 року дім з муралом інколи захищав нас від снарядів. Тому що там дев’ять поверхів, а у нас — п’ять. Усього за ці роки ми нарахували близько 30 потраплянь у наш будинок, але тоді пожеж не було», – розповіла проєкту «Свій дім» Аліса Курілова.

Що таке війна, життя у підвалах і евакуація жінка знає з 2014 року. Тоді був переїзд у Бердянськ, а згодом довгоочікуване повернення додому. Зараз такої можливості немає — оселю, в якій жила Аліса та її рідні спалили російські військові.

Трикімнатна квартира на п'ятому поверсі належала бабусі чоловіка Аліси. Її Ганна Орлова придбала 20 років тому. У 2022 році 82-річній жінці довелося виїхати з міста. 

«У перших числах березня ми з чоловіком пішли у магазин, а донька була у мами в центрі міста. Почався обстріл. Трохи затихло й одразу побігли додому. Бабуся вже сиділа у коридорі, спеціально для неї поставили там стілець. Вона ходила на милицях, бо після 2014 року почалися проблеми з ногами. Тоді ми ледве її спустили з п’ятого поверху і довезли до доньки в інший район. Самі були у підвалі будинку в центрі», – пригадує Аліса. 

22 березня жінка виїхала з Авдіївки з мамою і донькою. Згодом приїхала бабуся. Зараз усі мешкають у Кам'янському Дніпропетровської області. 

«Досі неможливо повірити, що все згоріло. Кожен день сумуємо», — каже Аліса.

На платформі «Свій дім» можна поділитися власними спогадами про зруйновану оселю або заклад, в якому працювали. Для цього є зручна анкета https://bit.ly/sviydim