АРМА кілька місяців не передає в управління ключові російські заводи в Україні – Trap Aggressor

АРМА кілька місяців не передає в управління ключові російські заводи в Україні – Trap Aggressor

Агентство з розшуку і менеджменту арештованих активів майже пів року не може передати українським управителям ключові арештовані економічні активи російських олігархів на території України.

Про це повідомляє група аналітиків Trap Aggressor з посиланням на офіційну відповідь АРМА. 

Йдеться, зокрема, про бетонний завод «Аерок» російського мультимільйонера Андрєя Молчанова та ПрАТ «Вінницяпобутхім» члена політпартії «Едіная Россія» Владіміра Плесовських.

Аналітики зауважують, що активи на суму 2 млрд грн виробника популярних засобів для прання «Ушастий нянь» ПрАТ «Вінницяпобутхім» за рішенням суду передали в АРМА ще 26 липня 2022 року. Раніше бізнес контролював наближений до Кремля член партії «Едіная Россія» Владімір Плесовських.

 У АРМА аналітикам повідомили, що досі тривають процедури оцінки, після яких з новим управителем буде укладений договір.

Також аналітики зауважують, що активи бетонного заводу «Аерок» Андрєя Молчанова передали в АРМА рішенням кількох судів у травні, червні та листопаді минулого року. Мова іде про виробничі майданчики, нерухомість, корпоративні права, заводи, спецтехніку та 22 автівки загальною вартістю понад 2 млрд грн.

У січні 2023 року АРМА обрала фірму «Харківські будматеріали» управителем заводу «Аерок».

«Однак, відтоді агентство намагається забезпечити оцінку активів. З управителем договір також не укладений. Отже, від першого рішення суду підприємство та техніка простоюють і не залучаються до завдань оборони понад 10 місяців», — йдеться у повідомленні.

У Trap Aggressor кажуть,що за місяці простою ці компанії не виробляють жодної продукції, ринок не отримує потрібні товари, а в бюджет не сплачуються податки. Натомість персонал втрачає робочі місця або змушений йти в неоплачувану відпустку. 

«Неефективна робота АРМА має стати поштовхом для системної зміни підходів держави з управління арештованим російським майном, аби більш ефективно використовувати економічні ресурси на посилення обороноздатності», — зазначають у Trap Aggressor.