Андрій Єрмак: «Україна очікує від Червоного Хреста більш конкретних і дієвих кроків щодо українських полонених»
Про це повідомляється на сайті Президента України із покликанням на слова Керівника Офісу Президента України Андрія Єрмака під час зустрічі з представниками МКЧХ.
У зустрічі також взяли участь дружина командира полку «Азов» Дениса Прокопенка Катерина, сестра морського піхотинця Сергія Волинського Тетяна Харько та Мар’яна Мамонова, яку звільнили з російського полону.
Єрмак висловив нерозуміння щодо пасивності, яку представники Міжнародного комітету Червоного Хреста демонструють у питанні забезпечення прав полонених українців.
Катерина Прокопенко зазначила, що представники МКЧХ не приїздять до українських полонених, яких утримують у незадовільних умовах.
Мар’яна Мамонова зауважила, що жінкам у полоні не надають елементарних засобів гігієни.
«Я була вагітною і сподівалася, що мене обміняє Червоний Хрест, тому що я медик, офіцер і вагітна жінка, яка відповідно до всіх конвенцій мала першою йти на обмін», — зазначила жінка.
Президентка МКЧХ Мір’яна Сполярич-Еггер наголосила, що обговорить з представниками організації можливі шляхи покращення умов утримання військовополонених та запобігання катуванню.
Вона зазначила, що відповідно до норм міжнародного права, МКЧХ не має повноважень для того, щоб йому у примусовому порядку надавали дозвіл на відвідання місць утримання полонених.
«Росія порушила всі можливі конвенції, зокрема Женевську. Тому я не погоджуюся з посиланнями на норми міжнародного права, коли ми маємо справу з країною, яка заперечує існування міжнародного права», – сказав він.
Нагадаємо, омбудсмен Дмитро Лубінець повідомляв, що Україна шукає альтернативу МКЧХ.
Фото: Офіс Президента України