Активісти «Жовтої стрічки» передали представникам Європарламенту листи з історіями спротиву в тимчасово окупованому Криму

Активісти «Жовтої стрічки» передали представникам Європарламенту листи з історіями спротиву в тимчасово окупованому Криму

Разом із листами європейським депутатам передали квитки на перші потяги до українського Криму, якими вони зможуть скористатися після деокупації півострова та відновлення пасажирського сполучення Укрзалізницею.

Листи адресовані 14 європейським парламентарям. Серед них голова Європарламенту Роберта Мецола.

До написання листів долучилася перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, представники «Жовтої стрічки» в тимчасово окупованому Криму, кримськотатарські активісти, а також інші лідери думок: 

▪️постійна представниця Президента України в АР Крим Таміла Ташева;

▪️кінорежисер, актор, заслужений артист АР Крим, військовослужбовець ЗСУ Ахтем Сеітаблаєв; 

▪️головна редакторка онлайн-видання «Українська правда», співзасновниця ГО «Крим SOS» Севгіль Мусаєва; 

▪️сестра незаконно ув’язненого окупантами кримськотатарського активіста Богдана Зізи, 

▪️громадська активістка Олександра Баркова; 

▪️режисер і сценарист фільму «U311 Черкаси» Тимур Ященко; 

▪️кримчанка, анонімна провідниця евакуаційних рейсів «Укрзалізниці». 

«Навіть після дев’яти років окупації рух спротиву у Криму залишається сильним. Він живе в українських піснях, які кримці продовжують слухати попри заборони. У політв’язнях, які не зрадили свою Батьківщину. Синьо-жовтий прапор, який нещодавно замайорів у селі Грушівка, сповіщає про те, що Крим чекає на повернення в Україну», — пише у своєму листі Джапарова.

Разом із листами представники «Жовтої стрічки» передали європейським депутатам квитки на перші потяги до українського Криму, якими вони зможуть скористатися після деокупації півострова та відновлення пасажирського сполучення Укрзалізницею.

«Жовта стрічка» — рух громадського спротиву, що сформувався на тимчасово окупованих Росією територіях навесні 2022 року. Наразі до руху долучилися понад 7000 активістів із Криму, Донецька, Луганська, Маріуполя, Запорізької, Миколаївської, Херсонської областей та інших тимчасово окупованих територій. Вони чинять інформаційний спротив, розвішуючи на вулицях жовті стрічки, синьо-жовті прапори та іншу українську символіку, а також організовують протестні флешмоби в соцмережах і збирають інформацію про росіян та колаборантів.