Єврокомісія виділить €66 мільйонів на програму співпраці України з Угорщиною, Словаччиною та Румунією

Єврокомісія виділить €66 мільйонів на програму співпраці України з Угорщиною, Словаччиною та Румунією

Європейська комісія надасть понад €66 мільйонів в рамках першої програми європейської транскордонної співпраці Interreg NEXT для партнерства України з Угорщиною, Словаччиною та Румунією.

Про це повідомляє Європейська комісія.

Йдеться про першу програму європейської транскордонної співпраці Interreg NEXT, у рамках якої ЄС допоможе Україні та прикордонним державам-членам спільно працювати над забезпеченням рівного доступу до медобслуговування та підвищенням стійкості власних систем охорони здоров'я.

«Ця програма є частиною загальної підтримки та непохитної солідарності ЄС щодо України. У рамках Interreg NEXT ЄС допоможе Україні та прикордонним державам-членам протистояти спільним викликам і використовувати спільні можливості. Україна є частиною європейської родини, і це ще один відчутний знак співпраці на спільному шляху вперед», — заявила пані єврокомісар з питань регіонального розвитку і реформ Еліза Феррейра.

Крім того, держави співпрацюватимуть у напрямку розвитку «зеленої інфраструктури» та туризму, а також у сфері ефективної державної адміністрації.

«Проєкти сприятимуть правовому та адміністративному співробітництву для вирішення спільних перешкод у прикордонних регіонах, сприяючи співробітництву між громадянами, громадянським суспільством та установами», — йдеться в повідомленні.

Програма охоплює період 2021-2027 років, за який Україна, Угорщина, Словаччина та Румунія отримають близько €600 мільйонів,

Фото: Yves Herman | Reuters