Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром та її канцлером Олафом Шольцом

Володимир Зеленський зустрівся з Президентом Німеччини Франком-Вальтером Штайнмаєром та її канцлером Олафом Шольцом


Візит розпочався з прийняття Зеленського у президентській резиденції, після чого він поїхав до Шольца. 

Про це повідомляє суспільне мовлення Німеччини.

У німецькій політичній системі президент — це представницька посада, не наділена виконавчими повноваженнями.

Раніше між Зеленським та Штайнмаєром були напружені відносини. У квітні 2022 року Президент Німеччини хотів відвідати Україну, проте Володимир Зеленський відмовив у зустрічі. Ймовірно, це відбулося через те, що Штайнмаєр не мав повноважень надати Україні допомогу, проте у минулому лобіював російські інтереси.

Після зустрічі зі Штайнмаєром Президент України вирушив до канцлера ФРН Олафа Шольца.

«У найбільш важкі часи в сучасній історії України Німеччина показала себе нашим справжнім та надійним другом, який рішуче стоїть на боці українського народу у боротьбі за свободу та демократичні цінності», — написав Володимир Зеленський англійською у гостьовій книзі резиденції Штайнмаєра.

Шольц прийняв Володимира Зеленського з військовими почестями. Спочатку вони говорили тет-а-тет, згодом відбувалася зустріч у ширшому колі разом з радниками, після чого Зеленський та Шольц поспілкувалися з пресою. 

Зеленський підтвердив те, що Німеччина надасть Україні найбільший пакет оборонної допомоги за увесь час повномасштабного вторгнення. 

Водночас у цьому пакеті відсутні винищувачі. Під час пресконференції Зеленський заявив, що під час свого візиту працює над створенням коаліції країн, які постачатимуть Україні таку зброю. Шольц не відповів на запитання, як ставиться Німеччина до надання Україні винищувачів. Після завершення пресконференції Шольц та Зеленський продовжили перемовини.