Український омбудсмен звернеться до ООН через нове відео розстрілу українських полонених

Український омбудсмен звернеться до ООН через нове відео розстрілу українських полонених

Telegram-канал «DeepState» опублікував відео, на якому видно, як група військових розстрілює двох інших військових, що виходять із бліндажа, й один з яких тримає руки за головою.

Уповноважений з прав людини в Україні Дмитро Лубінець повідомив, що звернеться до міжнародних організацій. Він також сподівається, що розвідка ідентифікує винних у злочині.

Про це Омбудсмен України розповів у коментарі «hromadske».

На відео чітко всі можуть побачити, що українські військові виконують всі необхідні речі, які показують, що вони без зброї, що вони здаються в полон і не несуть жодної загрози для російських військових. Отже, їх автоматично повинні були взяти в полон і надати статус військовополонених,

— говорить Лубінець.

За даними «DeepState», це відбулося біля Степового на Донеччині. Тоді росіяни, ймовірно, зайшли на позиції українського 45-го окремого стрілецького батальйону.

Пізніше СтратКом ЗСУ підтвердив інформацію про розстріл двох українських військових.

Там додали, що такі злочини не маю строку давності, а всі докази передадуть у міжнародні інституції, які розслідують воєнні злочини.

Нагадаємо, 30 квітня Офіс Генпрокурора України заявив, що українські правоохоронці ведуть досудове розслідування 265 російських злочинів проти українських військовополонених.

На той момент було відомо про 1500 постраждалих, серед яких 73 — умисно вбито.