Рада підтримала законопроєкти щодо вдосконалення роботи військово-лікарських комісій

Рада підтримала законопроєкти щодо вдосконалення роботи військово-лікарських комісій

Також рішення стосується вдосконалення оформлення документів для лікування військовослужбовців. 

Про це повідомив нардеп Ярослав Железняк. 

У законопроєкті також підтримана правка, за якою у разі неможливості направлення документів у електронному вигляді, обов’язок по направленню документів у паперовому вигляді покладається саме на заклад охорони здоров’я або територіальний центр комплектування та соціальної підтримки.

Проєкт передбачає, що військово-лікарські комісії можуть створюватися не тільки при територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки і закладах охорони здоров'я сектору безпеки та оборони, а ще й при державних і комунальних закладах охорони здоров’я.

Також планується визначення підстав для видачі начальником медслужби військової частини довідки про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва) — після проведення службового чи спеціального розслідування або без проведення такого розслідування (на підставі рапорту командира).

Окрім того, пропонується запровадити механізм направлення медичних та інших документів до військового закладу охорони здоров’я або територіального центру комплектування і соціальної підтримки, а також до військової частини територіальним центром комплектування та соціальної підтримки.

Водночас передбачається встановлення норми для військовослужбовців, які відповідно до висновку ВЛК мають право на відпустку для лікування у зв'язку з хворобою або визнані непридатними до військової служби, щодо можливості направлятися у порядку, встановленому Міністерством оборони України, територіальним центром комплектування та соціальної підтримки, до місця проведення відпустки або для оформлення документів на звільнення.

Фото: Новинарня