Незадовго до вибухів на «Північних потоках» у зоні трубопроводів пройшли два судна з вимкненими трекерам

Незадовго до вибухів на «Північних потоках» у зоні трубопроводів пройшли два судна з вимкненими трекерам

За декілька днів до витоків газу на «Північних потоках» у зоні трубопроводів проходили два великі судна з вимкненими трекерам.

Про це повідомляє Wired.

Компанія «SpaceKnow» зробила детальний аналіз супутникових знімків району витоків, після чого заявила, що кораблі завдовжки від 95 до 130 метрів були єдині з 25 інших суден, що намагались приховати власне перебування у районі.

Кораблі пройшли в межах кількох миль від місць витоку «Північного потоку-2» вимкнувши автоматичну ідентифікаційну систему AIS, яка дозволяє надає низку інформації про судно, зокрема його місцезнаходження. 

«У них були вимкнені трекери, тобто не було інформації про їхній рух, і вони намагалися приховати інформацію про своє місцезнаходження та загальну інформацію від світу», — зазначає гендиректор SpaceKnow Джеррі Яворніцьки.

Відповідну інформацію передали офіційним особам НАТО, які розслідують інциденти з трубопроводами. Натомість представники НАТО направили запит щодо надання більш детальної інформації.

Нагадаємо, в Балтійському морі стався витік з російського газопроводу «Північний потік-2». 

Пізніше витоки газу з «Північного потоку-1» зафіксували у водах Швеції і Данії. 29 вересня Швеція виявила четвертий витік газу з «Північних потоків».

Швеція відправила водолазне судно до місць витоків на «Північному потоці-2». Згодом Швеція відмовила Росії в участі у розслідуванні щодо інцидентів на «Північному потоці».

Фото: Берегова охорона Швеції | Getty Images