Найефективніший захист свободи, прав людини та верховенства права – це притягнення до відповідальності всіх, хто розв’язав війну — Зеленський

Author: Marta Dyka
Найефективніший захист свободи, прав людини та верховенства права – це притягнення до відповідальності всіх, хто розв’язав війну — Зеленський

Президент України виступив на врученні премії Сахарова «За свободу думки».

«Неможливо уявити Європу без України і без свободи. І не лише тому, що це буде просто неправдою. Але й тому, що будь-яка спроба позбавити Європу України та свободи — це завжди злочин», — зазначив Володимир Зеленський.

За словами президента, ми переможемо так, щоб навіть намагань не було застосувати знову геноцидну політику проти людей як в Україні, так і в усій Європі.

Під час вручення премії Зеленський розповів, що росіяни випалюють усе перед собою артилерією й ракетами, бомбами і дронами, мінами, боєприпасами, що не розірвалися й залишаються в українській землі. Російські військові руйнують міста і села та всю критичну інфраструктуру.

«Можливо, лише після закінчення цієї війни, коли ми звільнимо всю нашу землю і зможемо виявити всі могили жертв російського терору, ми зможемо сказати, скільки життів забрала тиранія цього разу», — зазначив Президент України.

Зеленський подякував усім, хто розслідує й допомагає розслідувати злочини росіян в Україні, хто шукає інформацію про російських убивць і терористів. Президент висловив подяку Міжнародному кримінальному суду, який тісно співпрацює з українськими прокурорами та має чіткий намір здійснити правосуддя щодо скоєного росіянами на території України.

Володимир Зеленський також вдячний усім лідерам і державам, усім політикам і міжнародним організаціям, які працюють разом з Україною та докладають усіх можливих зусиль для створення трибуналу щодо злочину агресії Росії проти України.

«Треба діяти вже зараз, не чекаючи закінчення війни, щоб притягнути до відповідальності всіх, хто її розвʼязав, і щоб не допустити будь-якого повторення агресії. Це буде найефективнішим захистом свободи, прав людини, верховенства права та інших наших із вами спільних цінностей», — сказав глава держави.

Також Володимир Зеленський закликав депутатів підтримати максимальною більшістю голосів визнання геноцидом злочину Голодомору проти українського народу.

Президент зазначив: «Європа має дати максимально сильний сигнал, що в історії трагедій на нашому континенті, в історії злочинів проти людства і людяності, скоєних на нашій із вами землі, не залишиться жодної прогалини».

Фото: Офіс Президента України