МЗС Румунії викликало тимчасового повіреного у справах Росії

МЗС Румунії викликало тимчасового повіреного у справах Росії

Міністерство закордонних справ Румунії викликало тимчасового повіреного у справах Росії через інцидент із падінням уламків безпілотника на території Румунії.

Про це повідомляє Румунське національне інформаційне агентство.

Під час зустрічі Державний секретар Румунії висловив протест із приводу порушення повітряного простору Румунії.

«Державний секретар Юліан Фота наполегливо звернувся до російської сторони з проханням припинити дії проти українського населення та інфраструктури, включно з тими, які будь-яким чином загрожуватимуть безпеці громадян Румунії в регіоні», — заявили у румунському МЗС.

Нагадаємо, 4 вересня під час атаки на Ізмаїльський порт російські дрони впали та здетонували на території Румунії. Міністр закордонних справ Кулеба заявив, що Україна має фотодокази падіння російських дронів на території Румунії.

Спочатку Румунія заперечувала цю інформацію, але 6 вересня міністр оборони країни визнав падіння об'єктів, що, ймовірно, є уламками російського дрона.

Після цього президент Клаус Йоганніс заявив, що у разі підтвердження падіння уламків російського безпілотника на територію Румунії, це буде вважатись порушенням суверенітету і територіальної цілісності його країни.

Він вимагає «термінового і професійного розслідування» знайдених 6-го вересня уламків безпілотників, часу та обставин, за яких вони потрапили на територію Румунії.

9 вересня у Румунії поблизу міста Плауру знайшли уламки ще одного російського дрона.