МОЗ України звернулося до виробників препаратів екстреної контрацепції з проханням перереєструвати свою продукцію на «безрецептурну»

МОЗ України звернулося до виробників препаратів екстреної контрацепції з проханням перереєструвати свою продукцію на «безрецептурну»

Міністерство охорони здоровʼя заявило, що не проти, щоб препарати екстреної контрацепції можна було придбати без рецепта лікаря. Однак для цього виробники таких препаратів мають перереєструвати свою продукцію в Україні.

Про це повідомляє пресслужба МОЗ України.

У відомстві пояснили, що засоби екстренної контрацепції у своєму складі містять Левоноргестрел та Уліпристалу ацетат. Препарати на основі першого відпускаються без рецепта у 23 країнах ЄС. Однак у деяких країнах такі ліки залишаються досі рецептурними.

«Навіть в Угорщині, де штаб-квартира виробника оригінального препарату, він є рецептурним», — йдеться у повідомленні.

Уліпристалу ацетат доступний у більшості країн ЄС без рецепта, однак в Україні зареєстровані лише дженерики (непатентовані препарати, які є відтворенням оригінального лікарського засобу — прим. ред.), які відпускаються за рецептом.

«Ми вже звернулися до ряду виробників — як оригінальних препаратів ... так і дженериків — з проханням розглянути можливість їх перереєстрації в Україні як безрецептурних препаратів», — заявили у МОЗ.

Водночас відомстві наголосили на вікових обмеженнях пацієнтів.

За інформацією міністерства, один з виробників оригінальних препаратах вже розглядає можливість перереєструвати свою продукцію. Попередньо така процедура займатиме приблизно місяць.