Мілітарна допомога світу: що Україна отримала протягом тижня 10 — 17 квітня
- Словаччина передала Україні 13 винищувачів МіГ-29
Про це повідомив Міністр оборони Словаччини Ярослав Надь.
У Міноборони Словаччини зазначили, що загалом країна передасть Україні 13 винищувачів радянського виробництва та частину ЗРК «КУБ». Ярослав Надь зазначив, що літаки МіГ-29 є значною підтримкою України.
«Ця передача була здійснена наземним шляхом з дотриманням максимальної безпеки, і знову ж таки величезна подяка всім залученим силам, тому що в таких випадках це дійсно важлива і складна логістична операція», — сказав Надь.
Нагадаємо, 23 березня стало відомо, що Словаччина передала Україні перші чотири винищувачі МіГ-29. Також Польща передала Україні вісім винищувачів МіГ-29 та готує ще шість
Окрім цього, Польща звернулася до уряду Німеччини з проханням погодити передачу Україні винищувачів МіГ-29, які колись належали Німецькій Демократичній Республіці.
«Уряд Німеччини хоче вирішити, чи дасть він згоду Польщі на поставку винищувачів МіГ-29 радянського виробництва в Україну», — відреагував на прохання Польщі Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус.
- Рада ЄС затвердила виділення €1 млрд на постачання боєприпасів для України
Про це йдеться на сайті Європейської Ради.
Рішення про виділення коштів ухвалили в рамках Європейського фонду миру. Їх спрямують на постачання Україні артилерійських боєприпасів до 31 травня 2023 року.
«Рада ЄС сьогодні ухвалила захід допомоги, що вартує €1 мільярда з Європейського фонду миру для підтримки Збройних Сил України. Цей захід дозволить ЄС компенсувати країнам-членам боєприпаси, що надаються Україні з існуючих запасів або шляхом оновлення пріоритетів існуючих замовлень протягом періоду з 9 лютого до 31 травня 2023 року», — йдеться у повідомленні.
14 березня Рада ЄС збільшила фінансову стелю для Європейського фонду миру, з якого виділяються кошти для закупівлі зброї Україні. Йдеться про близько 8 млрд євро до 2027 року, що має забезпечити покриття додаткових фінансових потреб.
20 березня міністри оборони та закордонних справ Євросоюзу погодили план спільної закупівлі боєприпасів, який передбачає постачання Україні мільйона снарядів.
23 березня лідери країн Європейського союзу схвалили спільну закупівлю боєприпасів для України, а також домовилися про постачання ракет.
- Канада надасть Україні новий пакет військової допомоги, до якого увійде стрілецьке озброєння
Про це повідомив Прем‘єр-міністр Канади Джастін Трюдо.
Канадський прем'єр-міністр оголосив про відправку великої кількості зброї від компанії Colt Canada. За його словами, компанія надішле 21 000 штурмових гвинтівок, 38 кулеметів та понад 2.4 мільйона набоїв Україні.
Прем’єр-міністр Канади не уточнив модель кулеметів, які мають надійти до України в рамках військової допомоги. Проте «Мілітарний» зазначає, що компанія Colt Canada виготовляє ручні кулемети C6 та С6А1.
Нагадаємо, 15 березня Канада оголосила про новий пакет військової допомоги Україні, до якого увійшли близько 8000 боєприпасів калібру 155 мм та 12 зенітних ракет. Також передадуть понад 1800 навчальних боєприпасів для 105-мм танків для підтримки передання Данією, Німеччиною й Нідерландами танків Leopard 1.
24 лютого Канада оголосила про передачу Україні чотирьох танків «Leopard 2». У сумі Україна отримає вісім канадських танків.
У січні Уряд Канади придбав для України систему «NASAMS» та пов’язане з нею обладнання.
- Німеччина передала Україні новий пакет військової допомоги
Про це йдеться в повідомленні німецького уряду.
У новий пакет допомоги увійшло:
- вісім дронів-розвідників;
- вісім систем мобільних антен;
- вісім вантажівок Zetros;
- одна броньована інженерна машина Dachs.
- 23 520 боєприпасів 40-мм для гранатометів.
«Цей список містить огляд летальної та нелетальної військової підтримки України Німеччиною. Він включає поставки з Бундесверу, а також поставки з німецької промисловості, що фінансуються з фондів Федерального Уряду Німеччини», — йдеться в повідомленні оборонного відомства Німеччини.
6 квітня в уряді ФРН повідомили про черговий пакет оборонної допомоги, до якого увійшло три таких машини. Також у новому транші підтримки є 70 кулеметів MG3 для танків «Leopard 2», бойових машин піхоти «Marder» і «Dachs».
Також Німеччина передавала пакет допомоги, до якого увійшли, 5000 артилерійських снарядів калібру 155 мм, 155-міліметрові високоточні боєприпаси, боєприпаси для реактивних систем залпового вогню MARS II;
500 пістолетів SFP9.
У березні стало відомо, що Німеччина надасть Україні дві зенітних самохідних установки «Gepard» та шість тисяч боєприпасів до Gepard, два автомобілі з тих, що належали прикордонній службі Німеччини та шість мобільних антенних щогл.
3 лютого Німеччина погодила ліцензії на експорт танків «Leopard I» в Україну.
Нагадаємо, 25 січня 2023 року федеральний уряд оголосив про намір надати Україні основні бойові танки. Проте протягом 2022 року допомога від ФРН надходила в Україну майже останньою.