Кандидат у президенти Чехії Андрей Бабіш не відправив би чеські війська у Польщу та країни Балтії, якби Росія атакувала ті держави

Кандидат у президенти Чехії Андрей Бабіш не відправив би чеські війська у Польщу та країни Балтії, якби Росія атакувала ті держави

Кандидат у президенти Чехії Андрей Бабіш заявив, що він «хоче миру» і не відправив би «наших дітей» на війну, якби Росія напала на Польщу чи країни Балтії. Потім на своїй сторінці у Twitter він заявив протилежне. 

Про це Бабіш сказав під час дебатів зі своїм супротивником та колишнім головою Військового комітету НАТО Петром Павелом. 

У першому турі Бабіш отримав 34.9% голосів, а Павел — 35.4%.

Модератор дебатів запитав у Бабіша, чи він би відправив чеські війська до країн Східного флангу НАТО, якби на них напала Росія. Той відповів негативно. 

Тоді нагадав Бабішу про принцип колективної безпеки, який лежить в основні Північноатлантичного альянсу. 

«Я знаю, але ми маємо попередити війну. Ви хочете війни, схоже ви двоє [модератор та Павел — прим. ред.] хочете війни. Я не хочу війни. Я хочу миру», — сказав Бабіш і додав: «На них [країни Балтії та Польщу] не нападають. Ми маємо це попередити».

Згодом, на своїй сторінці у Twitter він заявив, що не хотів відповідати на гіпотетичне питання. А потім додав: «Проте, якби атака дійсно відбувалася, я б, звичайно, виконав Статтю 5. Щодо цього немає жодних дебатів»

Нагадаємо, раніше громадяни Чехії почали отримувати розсилку із закликом до мобілізації в Україну із нібито підписом ексгенерала НАТО Петра Павела, який тепер балотується у Президенти. Павел стверджував, що фейкову розсилку поширив Бабіш.

Другий тур виборів на посаду президента відбудеться 27-28 січня.

Фото:  ČT24