Іран заперечує постачання Росії дронів-камікадзе

Author: Marta Dyka
Іран заперечує постачання Росії дронів-камікадзе

Про це повідомляє CNN із покликанням на розмову Міністра закордонних справ Ірану з португальським колегою.

Хоссейн Амір-Абдоллахіян повідомив, що Іран не постачає і не постачатиме жодним країнам зброї, яка могла б бути використана у війні проти України.

«Ми вважаємо, що озброєння кожної зі сторін затягне війну, тому ми не вважали і не вважаємо війну правильним шляхом ні в Україні, ні в Афганістані, ні в Сирії, ні в Ємені», — сказав Амір-Абдоллахян.

Проте американські чиновники анонімно повідомили The Washington Post, що Іран таємно погодився передати Росії не лише ударні безпілотники, а й балістичні ракети класу «земля — земля». Збільшений потік зброї з Ірану може допомогти компенсувати великі втрати російської зброї, відновити постачання високоточних боєприпасів.

Йдеться про партію іранських балістичних ракет малої дальності «Fateh-110» і «Zolfaghar», які здатні вражати цілі на відстані 300 і 700 кілометрів відповідно.

Раніше президент Зеленський зазначав, що за даними української розвідки, Росія замовила в Ірані 2.4 тисячі дронів-камікадзе «Shahed-136». Зі свого боку Міністр оборони України повідомляв, що Росія намагається закупити ще декілька тисяч одиниць іранських БпЛА, бо у неї залишилось близько 300 іранських дронів-камікадзе.

Окрім того, в американському Інституті вивчення війни пишуть, що Росія, ймовірно, уклала новий контракт з Іраном на постачання безпілотників «Arash-2». Ці дрони нібито є швидшими та більш руйнівними, ніж безпілотники «Shahed-136», які зараз використовує російська армія.