ДБР повідомило про підозру п’ятьом правоохоронцям через вибухи у Шевченківському районному суді Києва

ДБР повідомило про підозру п’ятьом правоохоронцям через вибухи у Шевченківському районному суді Києва

Державне бюро розслідування підозрює трьох працівників СІЗО у службовій недбалості та двох військовослужбовців НГУ у порушенні статутних правил вартової служби.

Про це повідомила пресслужба Державного бюро розслідування. 

5 липня в Шевченківському райсуді Києва стався вибух, внаслідок якого одна людина загинула, ще двоє – були поранені.

Унаслідок службової недбалості правоохоронців загинув підозрюваний, який встиг поранити вибуховими пристроями кількох поліціянтів.

Підсудний тривалий час готувався до втечі з-під варти. Спільники передавали йому до слідчого ізолятора вибухівку невеликими частинами під виглядом ліків. Чоловік виготовив кілька саморобних вибухових пристроїв. Він планував підірвати їх у приміщенні суду та втекти, використовуючи паніку.

У камері, де утримувався чоловік, правоохоронці знайшли залишки двох вибухових речовин, зокрема гексогену. Вони ідентичні тим, що підозрюваний використав у приміщенні Шевченківського суду.

Наразі встановлюються інші особи, які сприяли у вчиненні злочину.

Нагадаємо, підозрюваним у скоєнні вибуху є колишній боєць батальйону «Січ» Ігор Гуменюк, обвинувачений у підриві гранати біля Верховної Ради 31 серпня 2015 року. Він від 2015 року перебував у СІЗО, і того дня суд проводив чергове засідання у його справі. Гуменюк загинув під час подій у суді.

Фото: ДБР