Данія виділила понад $14 мільйонів на закупівлю боєприпасів для України

Данія виділила понад $14 мільйонів на закупівлю боєприпасів для України

Уряд Данії виділив понад 14 мільйонів доларів на програму спільної закупівлі боєприпасів для України країнами Євросоюзу.

Про це повідомляє пресслужба Міноборони Данії.

Очікується, що артилерійські снаряди поставлять протягом 2024 року. 

«Українці все ще перебувають у ситуації, коли їм терміново потрібні артилерійські боєприпаси. Ми повинні щось зробити, і цим внеском Данія — у співпраці з низкою інших країн ЄС — бере на себе відповідальність за постачання Україні 155-мм боєприпасів для її артилерії», — заявив міністр оборони Трольс Лунд Пульсен.

Для цього уряд Данії вирішив внести понад 14 мільйонів доларів для спільної європейської закупівлі 155-мм артилерійських боєприпасів для України.

Закупівлі здійснюються під егідою Європейського оборонного агентства (EDA), до якого Данія доєдналася 23 березня 2023 року.

Нагадаємо, сім країн ЄС замовили артилерійські боєприпаси за програмою закупівель і доставлення снарядів для України від Європейського Союзу.

У березні країни ЄС домовилися про програму відправки одного мільйона артилерійських снарядів в Україну вартістю два мільярди євро. Боєприпаси будуть надсилати з власних запасів, а також замовляти нові під егідою EDA.

12 вересня уряд Данії анонсував про найбільший 12-й оборонний пакет для України на суму 833 мільйонів доларів. Він включає бронетехніку, зенітні установки та боєприпаси.

Також 30 червня Королівство Данія анонсувало 11-й пакет допомоги з Українського фонду Данії на придбання боєприпасів і систем протиповітряної оборони.

Раніше уряд Данії ухвалив відправку Україні додаткових боєприпасів, зокрема 2000 артилерійських снарядів, на суму приблизно 33.5 мільйона євро.