Близька людина була поранена на фронті. Що робити?

Близька людина була поранена на фронті. Що робити?

Шлях пораненого — це темний лабіринт, до якого потрапляє військовий. Щоб реформувати цю систему адвокат і військовий Масі Найєм та волонтерка і правозахисниця Любов Галан створили правозахисний центр для військовослужбовців «Принцип». 

У співпраці з ними розповідаємо, що робити, якщо вашу близьку людину поранили на фронті. 

З‘ясуйте, до якого саме медзакладу він / вона потрапив/ла на лікування, якщо людина на звʼязку. Це можна зробити: 

  1. в територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки за місцем вашого перебування: маєте надати інформацію про родича/ку (ПІБ, номер військової частини та підрозділу, де він / вона перебуває на службі);
  2. зв'язатися з військовою частиною. Про всяк випадок подбайте про контакти заздалегідь. 

Найголовніший документ для пораненого — це довідка про обставини травми. Її видає військова частина. У ній визначаються умови поранення, вона засвідчує, чи травма відбулася на полі бою. 

Що таке ВЛК?

Після лікування поранені направляються на військово-лікарську комісію (ВЛК). 

Направлення може видати командир військової частини, головний лікар військового госпіталю або начальник територіального центру.

Найголовніше: потрібно прослідкувати за правильною привʼязкою поранення у висновку ВЛК. Має бути зазначено: «поранення, повʼязане з захистом Батьківщини» або «повʼязане з виконанням обовʼязків військової служби».

ВЛК може рекомендувати проходження реабілітації, проте піти на неї можна лише після дозволу від командира військової частини, приїхавши туди особисто або звернувшись до ТЦК та СП.

Також ВЛК визначає подальшу придатність до проходження військової служби.

Що після лікування?

У закладі охорони здоров’я поранені мають обов’язково отримати довідку ВЛК, виписний епікриз, свідоцтво про хворобу.

Що таке МСЕК?

Медико-соціальна експертна комісія (МСЕК) встановлює частину втрати працездатності або групу інвалідності. Поранені мають взяти направлення на неї у військовій частині.За умови встановлення часткової втрати працездатності або групи інвалідності, військові можуть претендувати на одноразову грошову допомогу.

Для цього необхідно звернутися із заявою та відповідними документами до Департаменту фінансів силового відомства, при якому вони служать.