Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій

Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій

Володимир Зеленський оголосив про створення Альянсу оборонних індустрій під час першого Міжнародного форуму оборонних індустрій.

Про це повідомляє Офіс Президента.

Загалом у форумі взяли участь понад 250 оборонних компаній із 30 країн. 

До Альянсу оборонних індустрій уже приєдналися 13 компаній, які готові співпрацювати з Україною у виробництві озброєння. 

Для компаній, які планують працювати в Україні уряд розробляє спеціальний економічний режим. Також створять оборонний фонд, який наповнюватимуть коштом дивідендів від оборонних активів та прибутком від продажу конфіскованих російських активів.

Також Україна створить спеціальний Оборонний фонд, який забезпечить додаткові ресурси, зокрема, для розвитку воєнних виробництв і підтримки відповідної співпраці, для створення нових воєнних об’єктів та програм. Фонд буде наповнюватися з дивідендів від державних оборонних активів та прибутку від продажу конфіскованих російських активів.

Загалом під час форму українські компанії підписали 20 документів з іноземними партнерами. Це угоди та меморандуми про виготовлення дронів, ремонт та виробництво бронетехніки та боєприпасів. Серед форматів співпраці — спільне виробництво, обмін технологіями, постачання комлектувальних деталей.