З мера Одеси Геннадія Труханова зняли електронний браслет

З мера Одеси Геннадія Труханова зняли електронний браслет

З мера Одеси Геннадія Труханова, якого підозрюють у так званій «Справі Краяна», зняли електронний браслет.

Про це повідомляє пресслужба Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила про продовження, але суд не розглянув клопотання у відповідні строки.

Термін дії носіння електронного браслету Трухановим сплив 5-го липня. Наступне засідання призначене на 26 липня.

Наразі прокурори САП вирішують питання щодо звернення до суду з клопотанням про повторне накладення процесуальних обов'язків на мера Одеси.

Нагадаємо, у вересні 2016 року Одеська міська рада придбала у приватної структури будівлю, яка раніше входила до майнового комплексу заводу «Краян», за завищеною ціною.

На початку 2016 фірма-продавець заплатила за цей комплекс на аукціоні 11,5 мільйонів гривень. Отримані від міської влади кошти фірма спробувала перерахувати компанії з ознаками фіктивності, запевнили в НАБУ. На лаві підсудних опинилися мер Одеси Геннадій Труханов та його заступник Павло Вугельман, очільник постійної комісії з питань комунальної власності Одеської міськради Василь Шкрябай, директор компанії «Девелопмент Еліт» Петро Загодіренко та оцінювачка будівлі Галина Богданова.

11 лютого 2021 року Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду скасувала виправдувальний вирок міському голові Одеси Геннадію Труханову та решті обвинувачених. З весни 2021 року справу розглядає Вищий антикорупційний суд України.

ВАКС не може розпочати розгляд справи із 2021 року, відколи скасували виправдальний вирок Труханову. За даними Центру протидії корупції, з того часу суд призначив близько 35 судових засідань, проте провести не змогли навіть підготовче.

У квітні 2023 року ВАКС змінив запобіжний захід Труханову з особистої поруки на заставу в розмірі 30 866 000 гривень.

4 травня ВАКС застосував щодо мера Одеси запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 днів з альтернативою внесення 13.420 млн грн застави.

5 травня депутат Одеської міськради, член фракції «Довіряй справам» Дмитро Танцюра вніс заставу за мера Одеси Геннадія Труханова, тому той вийшов із СІЗО.

Фото: Одеська міська рада