YouControl: наразі треба відкрити публічні дані, адже це сприятиме «виявленню ворогів», у тому числі агентів Кремля і колаборантів

YouControl: наразі треба відкрити публічні дані, адже це сприятиме «виявленню ворогів», у тому числі агентів Кремля і колаборантів


Засновник і СЕО компанії Сергій Мільман зазначає, що відкриття даних також допоможе не допустити зростання рівню корупції, водночас бізнеси зможуть знаходити нові ринки та партнерів.

Про це повідомляє YouControl.

Компанія пояснює, що з моменту закриття в Україні більше сотні публічних реєстрів держава не надала обґрунтованих відповідей щодо причин цього закриття та не провела трискладовий тест, як того вимагає закон «Про доступ до публічної інформації». 

YouControl повела опитування тисячі своїх користувачів щодо закриття публічних реєстрів. Зокрема, у опитуванні взяли участь приватні підприємці, юристи, держслужбовці, журналісти та аналітики.

43% респондентів зазначили, що наразі їм не вистачає загальних реєстраційних даних компаній, які забезпечує закритий на сьогодні Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

66% з 679 людей зазначили, що через закриття даних в них з'явилися суттєві складнощі з перевіркою контрагентів. Проблему аналізу ринків, пошуку нових клієнтів, партнерів та постачальників відмітили 28%. Також 18% опитаних відзначили, що закриття низки публічних реєстрів має негативні наслідки для країни в цілому.

На думку команди YouControl, наразі необхідно відкрити Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, фінзвітність від ДПС і Держстату, Реєстр декларацій держслужбовців та реєстр корупціонерів, екологічні дані.

Фото: YouControl