Володимир Зеленський провів три зустрічі за день в Італії

Володимир Зеленський провів три зустрічі за день в Італії

Президент зустрівся з президентом Італії Президентом Італії Серджо Маттареллою, прем'єркою Джорджією Мелоні та Папою Римським Франциском. 

Про це повідомило суспільне мовлення Італії. 

Першою була зустріч з Президентом Італії Маттарелою. У італійській політичній системі президент є головою держави, проте не має виконавчих повноважень. Зустріч між двома президентами розпочалася зі слів Маттарели про те, що Італія цілком є на стороні України. 

Після цього Зеленський вирушив до прем'єрки Мелоні. Вони спілкувалися 70 хвилин тет-а-тет без перекладачів. Після зустрічі Президент України анонсував кроки з боку Італії, які посилять українську протиповітряну оборону. «Ми готові підтримувати інтенсифікацію партнерства України та НАТО, про яке йтиметься на липневому саміті у Вільнюсі», — заявила натомість Джорджіа Мелоні. Вона також відзначила, що мир в Україні має бути справедливим. 

Зрештою Зеленський зустрівся з Папою Римським Франциском. Їхня розмова тривала 40 хвилин. Зеленський розповів Франциску про десятки тисяч депортованих Росією дітей. Президент також попросив Папу засудити російські воєнні злочини та запропонував йому приєднатися до української формули миру.

Папа Римський наголосив на потребі у «жестах людяності» щодо найбільш вразливих груп населення, які потерпають від війни. 

На цьому офіційна програма візиту президента в Італію завершилася.

На цьому дипломатична програма візиту президента в Італію завершилася, проте Зеленський ще зустрівся з італійськими журналістами. Він заявив, що Україна не причетна до вибуху дрона на території Кремля 3 травня. Крім того, він повідомив, що очільник КНР Сі Цзіньпін пообіцяв йому не надавати Росії зброю чи потрібні для неї технології.