Володимир Зеленський підписав два законопроєкти, які спростять проходження військово-лікарських комісій для поранених військових

Володимир Зеленський підписав два законопроєкти, які спростять проходження військово-лікарських комісій для поранених військових

26 травня Президент України підписав законопроєкти №9154 та №9158. Перший дозволяє збільшити кількість військово-лікарських комісій, а другий — спрощує для пораненого отримання та надання необхідних документів.

Про це свідчать облікові картки законопроєктів.

Законопроєкт №9154 дозволяє створювати ВЛК не лише у військових госпіталях, а й у державних та комунальних закладах охорони здоров’я. Він набирає чинності з дня його публікації в офіційному віснику. Після цього виконавча влада має три місяці, аби привести у відповідність до нього свої нормативно-правові акти.

Законопроєкт №9158 спрощує отримання довідки про поранення. Тепер начальник медичної служби не зобов'язаний проводити розслідування обставин поранення, якщо воно отримане внаслідок дій росіян.

Крім того, законопроєкт дозволяє електронний обмін медичними документами між військовою частиною, лікарнею та центром комплектування. Якщо отримувати та надсилати електронні документи неможливо, то обов'язок із направлення паперових документів покладається на лікарню та центр комплектування. Раніше військовослужбовці були вимушені самостійно вирішувати ці питання.

Фото: Офіс Президента України