Верховна Рада засуджує спробу анексії РФ тимчасово окупованих територій України

Верховна Рада засуджує спробу анексії РФ тимчасово окупованих територій України

Постанова Верховної Ради засуджує дії РФ, заявляє про злочинність і юридичну нікчемність референдумів, а також законів, підписаних Владіміром Путіним.

Про це йдеться на сайті Верховної Ради України.

Постанова передбачає направлення звернень до ООН, ЄС, НАТО, парламентів та урядів всіх держав світу, аби вони засудили так звані «референдуми» та не визнавали сфабриковані результати. Окрім цього, документ закликає посилити санкційний тиск, визнати РФ державою — спонсором тероризму та збільшити надання Україні допомоги.

В постанові наголошують на підтримці створення Спеціального кримінального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України, створенні умов для відшкодування заподіяної РФ шкоди, позбавленні Росії статусу постійного члена Радбезу ООН та підтримці прагнення України щодо набуття членства у НАТО.

Нагадаємо, 5 жовтня Європейський парламент ухвалив резолюцію, що визнає так звані «референдуми» в Донецькій, Луганській, Херсонській та Запорізькій областях нелегальними. Окрім цього, парламент вітає схвалення восьмого пакету санкцій та заохочує до збільшення військової підтримки України.

Фото: Офіційний портал Верховної Ради України