«Укроборонпром» і чеське підприємство домовилися про ремонт українських танків

«Укроборонпром» і чеське підприємство домовилися про ремонт українських танків

«Укроборонпром» та чеське держпідприємство VOP CZ розпочнуть спільний ремонт українських танків Т-64. 

Про це повідомляє пресслужба Міноборони Чехії.

Точну кількість танків, які планують відремонтувати не називають з міркувань безпеки. 

«Ми надаємо військові матеріали, тренуємо українських солдатів, а тепер ще й допомагаємо з ремонтом української техніки. Ми пропонуємо свої знання та навички у навчанні та ремонті, а також отримуємо безцінний бойовий досвід від українців», — сказала міністерка оборони Яна Черночова.

Директор компанії Марек Шпок додав, що співробітники його компанії протягом останніх тижнів відвідали заводи «Укроборонпрому» в Україні з метою налагодження взаємної співпраці.

За словами Шпока, танки простояли на зберіганні десятки років і потребують повного демонтажу, заміни багатьох запчастин та повного відновлення боєздатності.

Модернізація здійснюватиметься під технічним наглядом фахівців з української сторони та за її безпосередньої участі. Танки будуть оснащені засобами оптичної системи спостереження, покращеним зв'язком тощо. 

«Співпраця загалом передбачає виробництво військової техніки, збільшення виробництва боєприпасів різних калібрів, розвиток сервісних вузлів з обслуговування та ремонту зенітного озброєння, а також співпрацю у сфері високих технологій, зокрема, створення спільних науково-дослідних центрів», — сказав генеральний директор «Укроборонпрому» Юрій Гусєв.

Нагадаємо, Німецький збройовий концерн «Rheinmetall» разом із Укроборонпромом почне виробництво з бронетранспортерів «Fuchs». 

Також «Укроборонпром» разом із країною-членом НАТО вироблятиме 125-мм снаряди для танкової гармати

Фото: mocr.army.cz