Українська делегація не працюватиме у Парламентській асамблеї ОБСЄ, однак братиме участь у переговорах із партнерами з питань реформування організації

Українська делегація не працюватиме у Парламентській асамблеї ОБСЄ, однак братиме участь у переговорах із партнерами з питань реформування організації

Про це «Суспільному» розповіла народна депутатка, членкиня делегації в Парламентській Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва у Європі (ОБСЄ) Євгенія Кравчук.

Вона наголосила, що організація потребує реформування, оскільки політики у своїх парламентах ухвалюють рішення переважною більшістю голосів, а не консенсусом. Тому, коли одна-дві країни можуть заблокувати всі рішення, це стає «глухим кутом». 

Євгенія Кравчук зауважила, що Австрія як сторона, що приймає, видала візи 61 росіянину та допустила до участі в роботі громадян Росії, які відкрито висловлюють антиукраїнські гасла.

«Ми з українською громадою працюємо над протестами біля території Хобургу, де це буде проходити, щоб це не ставало нормою. Але ми самі не будемо перебувати на засіданні», — повідомила Кравчук.

Народний депутат і член делегації в Парламентській Асамблеї ОБСЄ Ярослав Юрчишин пояснив, що відмові від участі української делегації, а також позиція партнерів України має на меті взагалі позбавити Росію можливості виступати на цьому майданчику.

«Спільна позиція української делегації та української влади — те, що ми не можемо освячувати своєю присутністю фактично пропагандистські заходи. Ми маємо використати Парламентську асамблею для того, щоб донести нашу позицію. А на полях це буде зробити набагато легше та правильніше, ніж коли ми будемо в залі слухати, навіть протестуючи, блокуючи, створюючи якісь перепони, російські наративи», — пояснив Юрчишин.

Фото: Укрінформ