Україна не торгує своїми територіями і суверенітетом — українське МЗС відреагувало на заяви Віктора Орбана

Україна не торгує своїми територіями і суверенітетом — українське МЗС відреагувало на заяви Віктора Орбана

Представник МЗС Олег Ніколенко заявив, що Україна і світ не торгує своїми територіями і суверенітетом, у відповідь на заяви угорського прем’єр-міністра про «нереалістичність» повернення Криму і необхідність припинити підтримку України. 

Про це Ніколенко написав на своїй сторінці у Facebook.

Угорський прем’єр-міністр Віктор Орбан заявив, що Заходу слід домовитись з Росією про нову архітектуру безпеки. Також він додав, що членство України в НАТО ставить увесь світ під загрозу неминучої війни, яка «торкнеться навіть Америки».

«Рішення в руках Америки. Україна не спроможна сама вистояти в цій війні. Якщо не буде фінансування та постачання зброї від Заходу, особливо від Америки, війна закінчиться», — відповів угорський прем’єр на питання про бачення подій у 2024 році. 

Ще на думку угорського премєра, Україна не зможе перемогти у війні Росію через чисельну перевагу російських збройних сил.

«Будь-хто, хто займається політикою, розуміє логіку, цифри і знає, що це неможливо. Це трагедія для України. У них солдати закінчаться раніше, ніж у Росії», — сказав він.

Крім того, він назвав «нереалістичним» повернення Криму, окупованого Росією в 2014 році.

Свої думки Віктор Орбан висловив і щодо політики Дональда Трампа.

Так, на його думку, кращим шляхом до завершення війни в Україні стало б повернення Дональда Трампа на посаду президента США та припинення військової допомоги Україні.

На заяви Віктора Орбана відреагувало Міністерство закордонних справ України. 

«Ми не знаємо як там в Угорщині, але Україна не торгує ні своїми територіями, ні своїм суверенітетом. І світ не буде торгувати», — написав Олег Ніколенко.

Нагадаємо, 30 травня канал уряду Угорщини опублікував відео, де територія України позначена без тимчасово окупованого Криму. Відео закликає до припинення вогню та початку мирних переговорів. 

До того ж під час зборів партії Премʼєр-Міністра Угорщини посадовці виступали на фоні карти «Великої Угорщини», що включає регіони інших держав, зокрема України.

Фото: Oleg Nikolenko | Facebook