У соціальних мережах напередодні голосування у Верховній Раді проєкту закону про легалізацію медичного канабісу проводять флешмоб #знеболь7457

У соціальних мережах напередодні голосування у Верховній Раді проєкту закону про легалізацію медичного канабісу проводять флешмоб #знеболь7457

До флешмобу долучились військові, громадські активісти, журналісти, народні депутати та знаменитості. Серед них — журналістка Яніна Соколова, головна редакторка «Української правди» Севгіль Мусаєва, шеф-кухар Євген Клопотенко, лідер гурту «Друга ріка» Валерій Харчишин, лідер рок-гурту «O.Torvald» Євген Галич, письменниця Оксана Мороз, нардепка Ольга Стефанишина, нардеп Дмитро Гурін, журналіст Михайло Ткач тощо.

У дописах на своїх сторінках у Facebook вони розповідають про необхідність використання медичного канабісу для пацієнтів та військових із посттравматичним стресовим розладом, а також закликають народних депутатів підтримати законопроєкт №7457.

Народна депутатка, ексзаступниця міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишина наголошує, що питання легалізації медичного канабісу неможливо вирішити постановою Уряду. Для цього потрібен закон.

«Постанова вже є — та сама, Степанова, але вона не працює вже понад два роки. Бо ніхто не буде реєструвати тут свої дорожезні ліки лише тому, що Уряд має постанову. А якщо і зареєструє — у пацієнтів просто не буде на них грошей. Саме тому нам треба закон!», — наголошує депутатка.

До повномасштабного вторгнення ліків на основі медичного канабісу потребували понад 2 млн пацієнтів. Через війну ця цифра збільшиться до щонайменше шести млн людей, зокрема, поранених військових та цивільних.

Медикаменти на основі медичного канабісу дозволені та активно використовують у 56 країнах світу, зокрема, країнах ЄС, Великій Британії, США та Канаді.